Ahşap Duvar Lambiri

Hazır duvar lambiri, birbirine geçen ahşap ürünlere verilen bir addır. Ortalama 2 santimetre kadar bir kalınlıkta ve 8 santimetre genişliğinde olan ahşap kaplama malzemeleri olarak bilinir. Günümüzde pek çok lambri türleri bulunmaktadır. Geniş fitilsiz, dar fitilli, yalı baskı, ekli ve de balık sırtı gibi isimlerde çeşitleri mevcuttur. Lambriler pek çok farklı ağaçtan elde edilebilirler. Kaplama işleminin ardından hemen hemen her ağaca fitil çekip birbirine geçmesi sağlanabilir. İç mekân, balkon ve teras gibi mekanlarda duvar ve tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınıza hem estetik hem de doğal görünüm olarak yükseklere çıkarmaktadır. Tavan ve duvar kaplamaları odaları daha sıcak ve bir o kadar da rahat kılar. Söylenenin aksine lambri, yer aldığı alanı aydınlık açısından doğru cila ve vernik uygulaması yapıldığı takdirde hiçbir şekilde karartmaz. Lambrinin kullanıldığı alanlarda temiz ve şık bir görünüm sağlanmış olunur. TV ünitesi lambri kullandığınız alanlar, özellikleri sayesinde hem evinizi hem de duvarınızı temiz bir görünüm hissiyatına kavuşturur. Lambiri fiyatları, kullanılacak lambirinin kalitesine, uygulamanın gerçekleştirileceği yerin detaylarına ve aynı zamanda işçiliğe göre farklılık göstermektedir.

Lambri Kullanım Alanları

Duvar lambiri modellerinin kullanım alanı son derece geniş olup aynı zamanda ofis ve ev iç mekân tasarımlarından dış mekân tasarımlarına kadar pek çok yerde kullanılır. Ev içerisinde yaşam alanlarının estetik ve sıcak görünüme kavuşması için yerlerde, duvarlarda ve tavanlarda sıklıkla ahşap lambiri kaplama işleri uygulamaktayız. Ofis içerisinde ferah ve zengin bir görünüm elde etmek isteyen kişiler olduğu gibi aynı zamanda restoran ve yemek üzerine kurulu işletmelerde yine en sık tercih edilen malzeme lambiri olmaktadır.

Lambiri Uygulama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar lambiri sistemlerinin uygulaması için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İlk olarak, uygulanacak bu sisteminin ortamı daha yüksek göstermesi amaçlanıyorsa paneller düşey birleşim şeklinde olacak şekilde bir araya getirilmelidir. Eğer bu uygulamanın mekânı daha geniş bir şekilde göstermesi isteniyorsa kaplama malzemeleri ile döşemeler çapraz ya da yatay bir şekilde yerleştirilmelidir. Bunun yanı sıra uygulamanın yapılacağı iş yeri ya da evin daha ferah olması isteniyorsa da buna uygun renkte malzeme seçilmesi son derece önemli olmaktadır.

Salon Lambri Modelleri

Genel olarak iç mekanların tasarımını hareketlendirmek için sıklıkla tercih edilen salon lambiri modelleri, tavan ve de duvarlarda kullanılan bir kaplama ürünü olarak karşımıza çıkar. Lambiri; plastik, taş, mermer ya da ahşaptan yapılır. İç mekân tasarımını son derece büyük bir ölçüde destekleyen lambiriler, bir estetik bir tarz ile ortama ayrı bir hava katarken aynı zamanda uygulanmış olduğu alanı çok kolay bir şekilde temizleyebilme imkânı sağlar. Ortalama 3 santimetre kalınlıkta ve 8 santimetre genişliğinde olan lambiriler, geniş ve bir o kadar da temiz bir görüntü yaratarak alanı düzgün yönetebilmeyi sağlar. Birbirlerinden farklı çeşitte şekil ve renklere sahip lambiriler, dekorasyona önem veren kişiler tarafından büyük bir ilgi ile tercih edilir. Ahşap malzeme ile üretimi gerçekleştirilen lambirilerin dekorasyondaki kullanımı, sıcak ve aynı zamanda ferah bir hava ile ortama ahenk katar. Kişisel zevklere ve farklı tarzdaki alanlara kolay bir şekilde uyum sağlayan çeşitli türleri ile ahşap duvar profili modelleri, farklı ağaçlar ile üretimi gerçekleştiğinden dolayı son derece geniş bir perspektife sahiptir. Desen ve renk konusunda geniş bir yelpazesi olan lambiri çeşitleri; meşe, kiraz ve ladin gibi ağaçlar kullanılarak meydana gelir. Ölçüleri kaplama yapılacak olan mekâna göre değişiklik gösterir.

Diğer bir konumuz olan içeriğimizi okuyabilirsiniz esenyurt boyacı ustası

Ahşap Duvar Panel Fiyatları

Ahşap duvar panel fiyatları belirlenirken panelin malzemesi, uygulanacağı alan ve ölçüsü göz önünde bulundurulur. Panelin kalitesi, kaplama işlemini gerçekleştirecek kişinin ustalığı ve kaplamanın sonucu güzel bir görüntü elde etme bakımından son derece önemli olmaktadır. Bu nedenden dolayı, ahşap duvar paneli yaptırmaya karar verildiği esnada son derece dikkatli ve özenli bir şekilde araştırma yapılması ve uzman kadro ile çalışılması oldukça önemlidir.

Ahşap Tavan Uygulaması

Lambiri uygulamalarının içerisinde en sık tercih edilen malzeme ağaç ve de ahşap malzemeler olarak bilinmektedir. Ağaç ve ahşabın estetik görünüm olarak güzel ve bir o kadar da beğenilen yapısı sayesinde pek çok kişi ağaç malzemelerini tercih etmektedir. Bu uygulama için en fazla tercih edilen ağaçlar sarı çam, kızılçam, karaçam ve ladin olarak bilinir. Bunların yanı sıra dış görünüm olarak beğenilen ve dayanıklı olduğu söylenen ağaçlar tavan lambiri uygulaması için kullanılabilecektir. Ağacın ve de ahşabın sıcak görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda doğru bir şekilde yapılan uygulama ile uzun süre bu kaplamaları kullanabilmek mümkündür.

Ahşap duvar paneli işlemi, televizyon arkalarına uygulanarak hem oldukça hoş bir dekorasyon sağlanmasına yardımcı olur hem de yalıtım anlamında ses geçirmez özelliği ile evdeki konforun artmasına büyük bir ölçüde katkıda bulunur. İç tasarımda kullanımı son derece pratik ve kolay olan duvar kaplama paneli sayesinde doğal ahşap görünümü ile de uygulama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu sayede mekânın havasının değişmesi sağlanır ve aynı zamanda da ısının korunmasına yardımcı olur. Ev dekorasyon kategorisinde son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında kendisini gösteren duvar paneli hem evinizin güzelleşmesine yardımcı olacak hem de tüm problemi ortadan kaldıracaktır. Özellikle salonlar için tercih edildiği durumlarda uygulanacak olan alanın havasını tamamen farklılaştıran ve duvar dekorasyon ile muazzam bir şekilde uyum sağlayan bu paneller sayesinde hem dekor hem de işlevsel olarak verim alabilmeniz mümkün. Uygulama işlemi bir çeşit puzzle niteliği taşıyan, kesme ve ölçme gibi işlemleri hiçbir şekilde montaj istemeden kendinizin yapabileceği bu ürün ile hem gürültü kirliliğinden kolaylıkla arınacak hem de kendinize adeta yeni bir yaşam alanı oluşturmuş olacaksınız. 

Ahşap duvar paneli üretiminin anlatılmasından ilk olarak bazı genel kabullere göz atılmalıdır. Bunlardan ilki imalat parametreleri ile mevcut tesistir. Ahşap panel imalatı yapabilmek için eğer mevcut bir tesis varsa bu tekrardan planlanmalı, tesis yeni kurulacak ise fizibiliteden başlayan bir karar sürecinden geçilmelidir.

LED TV Panel

TV arkası ahşap panel türlerinden bir tanesi olarak bilinen LED TV panelleri, ledleri yeni nesil bir televizyon türü olarak bilinen LED TV’lerde görüntüyü sağlayan ışık kaynaklarıdır. Bu amaç için kullanılan birbirinden farklı çok sayıda LED türleri bulunur. Bu ışıkların bozulması esnasında televizyonda görüntü kaybı meydana gelir. Işıkların hepsinde hasar görülmesi halinde ekrana bakınca ses gelmeye devam eder. Fakat, görüntü hiçbir şekilde alınamaz. Ekrana bir ışık kaynağı ya da bir flaş ile yaklaşıldığı zaman görüntüler siluet şeklinde görülebilir. Bu durum LED TV panel ledleri için değişim gerektiği anlamını taşır. LED ışıklarda meydana gelen bu arızanın en temel sebebi, kullanım ömrünün dolmuş olmasından kaynaklı olduğudur. Belirli bir zaman içerisinde kullanılan panel ledleri kullanım ömürlerini tamamlarlar. Aynı zamanda zaman zaman lambaların düşme ya da çarpma gibi sebeplerden dolayı zarar görebilmesi de son derece mümkündür.

Dekoratif ahşap panel

Dekoratif ahşap duvar panelleri son dönemlerde çok fazla popüler olan ürünler arasında yer alır ve aynı zamanda kişiler için de pek çok avantaja sahiptirler. Farklı modeller ile hemen hemen her tarza uygun olan hazır ahşap duvar paneli çeşitleri, çeşitli isteklere göre evinize hem modern hem de şık bir hava da kazandırabilir ve aynı zamanda otantik bir hava yaratmak için de kullanılabilir. Ahşap duvar panel uygulamasında özel yapıştırıcılar ile gerçekleştirilen panellerin hijyenik kurallara uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilir.

Dekoratif ahşap paneller sadece oturma odası ya da yatak odası gibi alanlarda değil, aynı zamanda mutfak ya da banyo gibi alanlarda da kullanılabilir. Duvar ahşap panel uygulaması yaşam alanınızı güzelleştirmekle kalmaz bunun yanında onu kullanışlı hale de getirir. Su geçirmez özelliği ile hem mutfak hem de banyoda kolay ve rahat bir şekilde kullanılabilirler. Dekoratif panel nedir araştırması esnasında karşınıza çıkacak olan modeller şu şekilde sıralanabilir;

  • Doğal taş strafor paneller
  • Ahşap strafor paneller
  • Tuğla strafor paneller
  • Üç boyutlu strafor paneller

Değişimin Ruhunu Duvarlarınızda Yansıtmak için

Günden güne popülerliğini arttıran ev dekorasyonları ile minimal eşyalar pek çok kişinin dikkatini çekmekle birlikte aynı zamanda evlerinde daha hoş bir yaşam tarzı oluşturmalarına katkıda bulunuyor. Böylelikle özellikle de yaşam alanlarında yeniliklere açık ve tasarıma son derece önem veren kişiler pek çok farklı ürün ile hem hayatlarını kolaylaştırıyor hem de son derece şık bir görünüm elde ediyorlar. Standart, sıkıcı ve her yerde aynı olan görüntüler gerek psikoloji gerekse ruh bakımından kişileri rahatsız edebiliyor. Bu nedenden dolayı özellikle ev dekorasyonu için gösterilecek olan özen, kişinin duyguları ile paralel bir şekilde olumlu olarak gelişiyor.

Hemen hemen herkes bazen teknolojik aletler, bazen ise evde yer alan diğer eşyaların aparatları nedeni ile hoş olmayan görünümlere maruz kalabiliyoruz. TV ünitesinin etrafında gözüken kablolar, prizler, duvarlar ve birbiri ile neredeyse iç içe geçmiş halde olan sesler ne yazık ki yaşadığımız alan içerisinde kendimizi huzursuz hissetmemize sebebiyet verebiliyor. Bu esnada yapılabilecek en iyi şey farklılığın sesine kulak vererek kolay ve en rahat yoldan yaşam alanınızdaki problemleri çözebilmektir. Bizzat ses ve gürültü yalıtımı konusunda oldukça etkili olan gerek görünüm gerekse işlevi bakımından duvar panelleri tam bir tasarım harikası olarak görülüyor. Evde ister aileniz ister arkadaşınızla isterseniz de kendinizin kolay bir şekilde ölçüp, keserek uygulamasını gerçekleştirebileceğiniz duvar kaplama paneli sayesinde hem evinizde son derece estetik bir köşe elde edecek, hem de yaşanan gürültü problemini kolaylıkla ortadan kaldırabileceksiniz. Ruh sıkıcı ve monoton görünen her şeyin en pratik çözümü yenilenmek ile başlar. Bu farklılık ve ardındaki mutluluk, uygulanmaya başladıktan itibaren hayatınıza gözle görülür bir şekilde yansır. İç tasarım, kişilerin yaşayacağı alana doğrudan hitap eder. Bu sayede insanların duygu, durum ve ruh halleri çoğu zaman evlerinde yer alan dekorasyon ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Bir evin neredeyse en büyük kısmını duvarların oluşturduğunu düşünürsek duvar rengi ve duvarda kullanılan aksesuarlar gibi detaylar dikkat edilmesi gereken en temel özelliklerden bazılarıdır.

Call Now ButtonARA