Dış Cephe Ev Boyaları 2023

Dış Cephe Ev Boyaları

Dış cephe ev boyaları ev dekorasyonu bakımından son derece önemli konulardan biridir. En fazla tercih edilen dış cephe boyaları içerisinde beyaz, gri, kiremit kırmızısı, şampanya ve krem renkleri yer alır. Evlerde dış cephe boyama işlemleri yapılacağı zaman boya renkleri konusunda doğru karar vermek son derece önemlidir. Dış cephe boyası yeni ev yapanlar ve evlerini yenilemek isteyenler tarafından merak edilen bir konudur. Dış cephe boyası renklerinin seçilmesi cephe boyası seçmekten daha uğraştırıcı ve zordur. Dış cephelerde kullanılan boya renkleri uzun yıllar boyunca aynı kalacağı için doğru renklerin tercih edilmesi son derece önemlidir. İç cephelerde tercih edilen boyalar dış cepheler ile kıyaslandığı zaman çok daha kolay bir şekilde değiştirilmesi ile dikkat çeker. Dış cephe boyası seçimlerinde kararsızsanız alanında profesyonel olana ekiplerimizden destek alabilirsiniz.
 
Kişiler genellikle dış cephe boyası tercihlerinde çevrede bulunan evlerin renklerini baz alırlar. Farklı renk arayışı içerisinde olan kişiler ise en çok tercih edilen dış cephe boya renklerini merak ederler. Gri, kiremit kırmızısı, safran, kirli beyaz, şampanya, somon, antrasit gri, krem, pudra şekeri renkleri ev fazla tercih edilen dış cephe ev boyaları arasında yer alır.
 

En Fazla Tercih Edilen Dış Cephe Ev Boyaları

Dış cephe ev boyaları içerisinde hem ana hem de ara renkler bulunur. Sarı, kırmızı, yeşil gibi renkler ana renkleri meydana getirir. Bu renklerin karıştırılması ile meydana gelen krem, pudra ve kirli beyaz gibi renkler ise ara renkler olarak isimlendirilir. Evinizin dış cephesinde kullanacağınız boyalar evlerinizin bir peri masalından çıkmış gibi görünmesine ya da tarihi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir. Evin dış görünümlerinin modern bir görünüme kavuşması adına en fazla tercih edilen dış cephe boyaları kullanılabilir.
 
Beyaz ve gri renkleri evlerin dış cephelerinde açık renk kullanmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen renklerdir. Pudra beyazı, fildişi, kemik beyazı gibi farklı beyaz tonları tercih edilebilir. Beyaz ve gri tonlarının kullanımı ile mükemmel bir dış cephe görüntüsü ortaya çıkarmak mümkün olur.
 
Kahverengi dış cephe ev boyaları arasında en fazla tercih edilen renklerden biridir. Dış cephe için klasik ve modern bir görünüm düşünenler koyu tonları rahatlıkla tercih edebilirler. Bu tonlardan en sık kullanılanlarından biri de kahverengidir. Evlerin dış cephelerinde sıklıkla kullanılan renklerden biri de gri tonlarıdır. Açık gri rengi dekorasyonlarda son derece önemlidir. Cesur ve estetik görünümlü evler için dış cephe boyası olarak açık gri tonları tercih edilebilir.
 
Bej ve beyaz renkleri de dış cephelerde sıklıkla tercih edilen renkler arasında yer alır. Bej renkler tasarımlarda rahatlıkla kullanılabileceği gibi dış cephelerde de mükemmel bir uyum sağlamasıyla dikkat çeker. Bej renkleri içerisinde hem koyu hem de açık tonları tercih etmeniz mümkündür.
 

Müstakil Evlerde Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe renkleri evlerin görünümde büyük rol oynar. Dış cephe boyaları ile beraber kaplamalar ve kapılar gibi diğer parçalar da dekorasyon açısından önemlidir. Lila renk tonları müstakil evlerde dış cephe ev boyaları arasında sıklıkla kullanılır. Etraftaki yeşillikler ile beraber bu renk mükemmel bir uyum sağlar.
Bakır kahverengi yine müstakil dış cephe boyalarında sık sık kullanılan renk tonlarından biridir. Bakır renk ile beyaz uyumu müstakil evlerin dış cephelerinde sıklıkla kullanılır. Dış cephelerde koyu renk kullanmayı tercih edenler bu renkleri kullanabilir. Dış cephe ev boyaları renkleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA