Antalya Stropiyer Ustası

Antalya Stropiyer Ustası

Ham petrolden imal edilmiş olan ve aynı zamanda sentetik bir malzeme olarak bilinmektedir. Rafine edilmesi esnasında küçük toplar halinde meydana gelmektedir. Bu topların içerisine buhar enjekte edilmesi sonucunda toplar şişer ve bu sayede ise birbirlerine yapışır. Bu malzemeler ise yalıtım amaçlı ya da paketleme malzemesi olarak kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Çatı arasında, iki tuğla duvar arasında ya da gerektiğinde iç duvarlarda yalıtım sağlamak amacı ile kullanılan bir malzeme türüdür. Paketleme esnasında ise özellikle elektronik ve beyaz eşya ya da cam ve seramik gibi değerli araçları korumayı sağlar.

Uzun Ömürlü Kullanım Olanağı Sunan Stropiyer Malzemeleri

Strafor, uzun ömürlü bir malzemedir. Hiçbir şekilde yok olmaz ve erimez. Bunlar, normal ve alev yürümeyen olmak üzere iki tip olarak üretilir. Alev yürümeyen, B1 sınıfı hammaddeden üretimi gerçekleştirilmektedir. Straforun parlama noktası 360 ile 370 arasında bir derecededir. Kendiliğinden yanabilmesi için ortam sıcaklığının yaklaşık olarak 490 dereceye kadar ulaşması gerekir. Straforun yanması sonucu meydana gelen gaz miktarı ve ahşap gibi her binada kullanılan pek çok malzemeden daha az olmaktadır. Sıcağa karşı dayanımı ise; sıcaklığın süresi ve derecesine bağlıdır.

Alanında Uzman Kartonpiyer Ustası ile Kaliteli Hizmet İmkânı

Antalya kartonpiyer ustası, evlerin tavan ve duvar birleşimlerinde ve aynı zamanda tavanın orta kısımlarını aydınlatma etrafında dekoratif amaçlı kullanır. Tavan ve duvar birleşimlerini daha estetik ve hoş göstermeye yarayan kartonpiyer malzemesine birçok evde rastlamak mümkündür. Çok fazla ilgi gören bir ürün olduğundan dolayı inşaat sektöründe farklı ebat ve modellerde üretimi gerçekleştirilmektedir.

Kartonpiyer alçısı, cam elyaf ya da kendir ve suyun istenilen ebat, şekil ve modellerdeki kalıplara dökülmesi ile elde edilir. Burada kendir ya da cam elyaf malzemeye mukavemet kazandırmak için son derece gereklidir. Malzemenin montaj işlemi özel bir yapıştırıcısı ile gerçekleştirilir. Montajında iç ve de dış köşe birleşim noktalarının kesimlerinin düzgün bir şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda ek yerlerinin de iyi bir işçilik ile muntazam olmasına oldukça önem verilmelidir.

Estetik, sağlam ve sert olması ve köşe birleşimlerindeki hataları kapatarak görsel açıdan da son derece güzel bir görünüm vermesinden dolayı tercih edilmektedir. Tavan ve duvarın köşe birleşimlerinde yer alan hasarsızlıkları, düzgün olmayan yüzeyleri düzeltmekte büyük ölçüde yararlıdır. Çünkü, sert bir malzeme olduğundan dolayı bulunduğu yüzeyin şeklini hiçbir şekilde almaz. Mecburen malzemenin montajından sonra meydana gelecek olası boşlukların alçı sıva ile tamir edilmesi gerekecektir. Perde kısımlarında duvar ile arasında yaklaşık olarak 20 santimetre kadar perdelik görevi görür. Böylelikle kornişin çirkin görüntüsü gizlenerek şık bir görünüm meydana gelmiş olur.

Alanında uzman olan Antalya stropiyer ustası ile oluşan ekibimizin tecrübelerinin vermiş olduğu güvenle bugün artık kusursuz işlere imza atıyoruz. Ofis ya da evinize en uygun çözümü üreterek boya, badana, tadilat ve alçıpan işlerinizde size en uygun fiyat ve cazip koşullarda en kaliteyi hizmeti sunmaktadır. İş yerlerinizin, binanızın ve evlerinizin yaşanılası bir alan olması, hayallerinizdeki mekanların kaliteli işçilik ve de uygun fiyat ile birer birer gerçeğe dönüşmesini sağlıyoruz. Mekanlarınızın hem dış hem de iç cephelerini profesyonel boya uygulamalarımız ile zevkinize hitap edecek şekilde renklendiriyoruz. İyi bir boya işlemi uygulaması için ilk olarak boya yapılacak zemine uygun olacak boyanın ve bu esnada kullanılacak yardımcı malzemenin seçilmesi gerekir. Boya tercihi yapılırken kalitesiz ve bir o kadar da ucuz olanının seçilmesi yerine kaliteli bir malzeme tercih edilmelidir. Boyacı kişiler bilirler ki, kalitesiz ve bir o kadar da ucuz boyalar metrekareye göre hesaplandığında maliyet olarak neredeyse aynı seviyede olacaktır. Kaliteli malzeme ile duvarlarınız hem daha kaliteli ve bir o kadar da renkli bir görünüme sahip olacaktır. Piyasada her kalitede boya ve ek malzemeler bulunmaktadır. Fakat, uygulama esnasında ve sonrasında daha iyi sonuçlar elde etmek için kaliteli olmalarının yanı sıra boyanacak yüzeye uygun bir şekilde boya ve malzeme kullanılması son derece büyük bir önem taşımaktadır. Ustalarımızdan kaliteli hizmetler almak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA