Ev Kapısı Boyama ? Ev Kapısı Nasıl Boyanır

Ev Kapısı Boyama

Ev kapısı boyama konusunda dikkatli olmak oldukça önemlidir. Evdeki kapıların boyanması adına su bazlı ahşap boyalar tercih edilmelidir. Bunun yanında selülozik boyalar da mekanlarda bulunan kapıların boyanması adına uygun bir seçenek olacaktır. Kapılarda vernik varsa ilk önce verniklerin zımpara yardımıyla temizlenmesi gerekir. Sonrasında kapı boyama işlemlerine geçmek mümkündür.
Ev dekorasyonlarına uyum sağlamayan kapılarda boyama işlemleri ile yapılabilir. Kapı renklerinin değiştirilmesi evlerde büyük değişimler yaşanmasına yardımcı olur. Evde bulunan uyumsuz kapılar gözü rahatsız ederek insanların mutsuz olmasına neden olacaktır. Bu açıdan av kapısı renklerinin değiştirilmesi ile bir bütünlük elde edilmesi mümkün olur.
 
Kapı boyası uygulamalarında boya içerisine su katılarak işlemler gerçekleştirilebilir. İç kapıların boyanması işlemlerinde çoğunluklar selülozik kapı boyası kullanılır. Bu boyalar su bazlı olmaları ile dikkat çekerler. İstenmesi halinde su bazlı olan boyalara ekstra su eklenerek işlemler gerçekleştirilebilir. Ancak boyalara ne kadar su ekleneceği ile alakalı bilgi sahibi olmak oldukça önemli bir konudur.
 

Ev Kapısı Boyama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Ev kapısı boyama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Ev kapısı boyama işlemleri normal badana işlemlerine benzemez. Bu sebeple özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu konuda tecrübeli olmayan kişilerin uzman yardımı alması önemli bir konudur. Kapı boyam konusunda uzman değilseniz profesyonel ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır.
Kapı boyama işlemlerine geçmeden önce kapıların hangi malzemelerden üretildiklerinin bilinmesi son derece önemlidir. Kapı malzemesine uygun olarak kapı boyası seçilmesine özen gösterilmelidir. Kapılarda cila olması halinde bu durum kapıları kaygan yapacağı için boyama işlemlerinden tam verim almak mümkün olmayacaktır. Kapılarda cila varsa boyama işlemine geçilmeden önce zımpara uygulaması yapılmalıdır. Kapılar boyanmadan önce yerinden çıkarılması ve boyama işlemlerinin bu şekilde gerçekleştirilmesi işlemin çok daha başarılı olmasına olanak sağlar. Kapının eski rengi koyu ise tek bir seferde boyanması mümkün olmaz. Bu nedenle ilk önce astar kat boya ile işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Kapı renkleri istenen tona gelene kadar birkaç kat boya sürme işlemleri gerçekleştirilmelidir.
Ev kapısı boyama işlemlerinde malzeme seçimlerine ve kapının cilalı olup olmadığına dikkat edilmesi önemlidir. Bu konuda tecrübeli değilseniz alanında uzman olan ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz.
 

Evde Kapı Boyama Teknikleri Nelerdir?

Ev kapısı boyama işlemleri bazı farklı teknikler ile gerçekleştirilebilir. Ev kapısı boyama işlemleri badana yapılacak zamana denk getirildiği zaman kişiler bu konuda çok daha az uğraşmış olurlar. Boya badana yapılırken ev kapılarının boyanması avantaj sağlayacaktır. El ile kapı boyama tekniği manuel bir yöntemdir. Bir fırça yardımıyla ve elinizi kullanarak ev kapısı boyama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu teknikte rulo fırça kullanılarak kapılar boyanabilir. Kapılarda çift renk kullanılacaksa ve kapı motiflerinin boyanmasını düşünmüyorsanız o zaman kapı motiflerini bir kağıt ile kapatarak işlemleri uygulayabilirsiniz.
Basınçlı boya tabancası ile kapı boyama, uygulamanın son derece basit bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır. Bu teknik sayesinde sadece kapı değil duvar gibi farklı alanların boyanması da mümkün olur. Kapı boyası boy tabancası içerisine konularak püskürtme ile bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu yöntem son derece basit bir yöntem olması ile dikkat çeker. Bu yöntem sayesinde yaşam alanlarındaki kapıların sorunsuz ve kısa sürede boyanması mümkün olur.
 
Diğer bir yöntem de boya fıçısına kapıyı batırarak boyama işlemidir. Bu yöntem kapı boyamanın kısa sürede gerçekleştirilmesine olanak tanır. Ev kapısı boyama konusunda daha detaylı bilgi almak adına firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA