Avcılar Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Avcılar Kartonpiyer Ustası

Avcılar kartonpiyer ustası ekiplerimiz her zaman titiz ve kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Uzman personellerimiz temiz ve güler yüzlü bir şekilde hizmet verir. Tecrübelerimize dayanarak her zaman mekanlara uygun tasarımlar gerçekleştiririz. Fiyatlarımız son derece ekonomik olduğu için bütçenizi sarsmadan yaşam alanlarınızın son derece şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kartonpiyer kullanımları günümüzde son derece yaygındır. Bu ürünler yaşam alanlarında duvar ile tavan birleşim bölgelerinde ve bunun yanında aydınlatma çevresinde dekoratif amaçlı olarak sıklıkla kullanılır. Kartonpiyerler duvar ile tavan birleşim kısımlarının çok daha estetik görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle pek çok evde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir.

Çok fazla tercih edilen ürünler olmaları nedeniyle inşaat sektöründe farklı boyutlarda ve modellerde üretimleri gerçekleştirilir. Estetik, sağlam ve sert yapılarının olmasının yanında köşe birleşimlerindeki hataları kapatarak görsel bakımdan güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Avcılar kartonpiyer ustası olarak her zaman en iyi şekilde hizmetlerimizi sunarız.

Kartonpiyerler duvar ile tavanın köşe birleşimindeki mastarsızlıkları ve düzgün olmayan yüzeyleri düzeltmek için tercih edilir. Sert bir yapısı olduğundan yüzeylerin şeklini almayacaktır. Montaj uygulamalarından sonra meydana gelebilecek olası boşluk sorunlarının alçı sıva ile tamir işlemleri yapılmalıdır. Perde kısımlarında duvarla arasında bir miktar mesafe bırakılarak perdelik görevi görme özelliği de bulunur. Bu sayede kornişlerin çirkin görünümlerini de gizleyecektir.

Kartonpiyer Montaj Hizmetleri

Kartonpiyerlerin üretimlerinde kartonpiyer alçılarının içerisine kendir ya da cam elyaf ve su ilave edilerek istenen model, boyut ve şekillerdeki kalıplara dökülmesi ile işlemler gerçekleştirilir. Kendir ya da cam elyaf malzeme kullanımı mukavemet elde edilmesi açısından son derece önemlidir. Avcılar kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu malzemelerin montajı için özel yapıştırıcılar kullanılır. Montajın iç ve dış köşe birleşim yerlerinin kesimlerinin gönyesinde ve düzgün yapıda olması son derece önemlidir. Bunun yanında ek kısımlarının da iyi bir işçilik kullanılarak düzgün olmasına özen gösterilmelidir.

Ustalarımız kartonpiyerlerin yapıştırılacakları alanların temiz olmasına özen gösterirler. Bunun yanında tutunmanın artırılması açısından yüzeyin pürüzlü olması da önemlidir. Kartonpiyerlerin duvar ile tavan kısımlarına iyi bir şekilde yapıştırılması gerekir. Aksi takdirde ileriki dönemlerde malzemelerin yerinden oynaması ve düşmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Avcılar boyacı ustası , Kartonpiyerler alçıdan yapıldıkları için oldukça ağır malzemelerdir. Düşmesi halinde insanlara ya da eşyalara zarar verme gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek adına işinde uzman olan firmalardan hizmet almaya özen gösterilmelidir.

Kartonpiyerler istenen boyut ve modelde olan kalıplardan çıkarıldıklarında son derece pürüzsüz bir yapıları bulunur. Sonrasında bu ürünlerin yerlerine montajları yapılarak yalnızca boya işlemlerinin yapılması kalır. Kartonpiyer alçısı kalıplara döküldüğü zaman homojen olarak hızlı bir şekilde kurur ve kalıptan sorunsuz bir şekilde çıkar. Alçı, doğal bir yapıda olduğundan insan sağlığı için herhangi bir zararı yoktur. Montaj işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması halinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu konuda Avcılar kartonpiyer ustası firmamıza güvenebilirsiniz.

Alçıdan üretilen kartonpiyerlerin oldukça fazla modeli bulunur. Bu modeller içerisinden tercih yaparken yaşam alanlarının dekorasyonlarına uygu olan modellerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Alanında uzman ekiplerimiz kartonpiyer modeli seçmeniz konusunda da sizlere yardımcı olacaktır. Klasik tarzda dekorasyona sahip olan evlerde kabartmaları fazla olan kartonpiyerler tercih edilebilir. Modern dekorasyonlara sahip olan evlerde ise çok daha sade modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Seçilen modeller ve mekan özellikleri göz önünde bulundurarak dekorasyon açısından uyumlu bir görünüm yakalamış olursunuz.

Avcılar Stropiyer Hizmetleri

Köpük kartonpiyer olarak isimlendirilen stropiyerlerin montajını her usta yapamaz. Bunun için Avcılar stropiyer ustası ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz. Bu malzemelerin montaj işlemleri için el becerisi ve tecrübe oldukça önemli konulardır. Bu uygulamalardan önce ustalarımız montaj yapılacak olan alanlarda ölçüm yaparak ne kadar malzeme gideceğini hesaplar ve sonrasında stropiyerler satın alınır.

Stropiyer malzemeler petrolün bir yan ürünü olan stiren isimli monomerlerden üretilen köpük malzemelerdir. Bu ürünler CNC tezgahlarına kalıp şeklinde girerler ve bilgisayar ortamlarında belirlenen şekillere uygun olarak kesim işlemleri gerçekleştirilir. CNC tezgahlarının kapasitesi göz önünde bulundurularak günlük 2000-3000 metretül arasında üretim işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu sebeple stropiyerler kartonpiyerlere göre çok daha ucuz ve seri üretilebilen ürünlerdir. Bu özellikleri ile günümüzde stropiyerler çok daha yaygın bir şekilde kullanılır.

Stropiyerlerin Genel Özellikleri

Stropiyerler ucuz olmalarının yanında seri bir şekilde üretildikleri için fiyatları da son derece ekonomiktir. Avcılar stropiyer ustası firmamızdan uygun fiyatlı kaliteli hizmet alabilirsiniz. Bu malzemeler kartonpiyerler ile kıyaslandıklarında çok daha esnek bir yapıları bulunur. Bu sebeple montajı gerçekleştirilecek ola yüzeylerin mastarında ve düzgün olması oldukça önemlidir.

Yüzeyde meydana gelen bozukluk durumları stropiyerlere yansıyacağından çirkin bir görünüm söz konusu olacaktır. Bu nedenle işçilik kalitelerinin kartonpiyerdeki gibi olması oldukça önemlidir. Stropiyerlerin birleşim ve ek kısımlarının düzgün bir görünümü olmalıdır. Bunun yanında uygulamanın yapılacağı alanlara iyi bir şekilde yapışması da önemlidir.

Stropiyer ürünlerin yoğun malzemelerden üretilmesinin yanında yüzey bozukluğu sorunlarını olmaması ve boyutlarında farklılıkların bulunmaması oldukça önemlidir. Bu malzemeler ısı kaynaklarına direkt olarak tutulduklarında zarar görürler. Bunun yanında darbelere karşı dayanımları da oldukça azdır. Hafif yapıda olmaları nedeniyle yapılara fazla yük binmesi durumları söz konusu olmaz. Düşme gibi durumlar söz konusu olsa bile insanların ya da eşyaların zarar görmesi gibi sorunlar yaşanmayacaktır.

Avcılar stropiyer ustası ekiplerimiz her zaman en iyi hizmetlerini sunmak adına çalışmalarını sürdürür. Hafif yapıda olan bu malzemelerin taşınması ve montajları kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen imalatların bir bölümünün zarar görmesi durumunda zarar gören kısım değiştirilebilir.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA