Başakşehir Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Başakşehir Kartonpiyer Ustası

Başakşehir kartonpiyer ustası ekiplerimiz titiz çalışmaları ile hizmetinizdedir. Günümüzde evlerde, iş yerlerinde, apartman merdiven başlarında ve tüm iç dekorasyon çalışmalarında kartonpiyerlere sıklıkla rastlanır. Bu ürünler uygulandıkları mekanlarda dekoratif bir görsellik katması yanında tavan ve duvardaki eğrilik ve pürüzleri de kapatma özelliği bulunur. Kartonpiyerler evlerde duvar ve tavan birleşimlerinin çok daha estetik görünmesi amacıyla sıklıkla kullanılır. Çok fazla ilgi gören dekorasyon ürünleri olması nedeniyle inşaat sektöründe farklı modellerde ve boyutlarda üretimleri gerçekleştirilir.

Estetik, sağlam ve sert olmalarının yanında köşe birleşimlerindeki hataları kapatarak görsel bakımdan güzel bir görünüm elde edilmesi açısından tercih edilir. Duvar ve tavanların köşe birleşim yerlerindeki düzgün olmayan yüzeylerin düzeltilmesine yardımcı olur. Sert bir malzeme olduğu için bulundukları yüzeylerin şekillerini almazlar. Kartonpiyerlerin montaj işlemlerinden sonra meydana gelebilecek boşluk sorunlarının alçı sıva yardımıyla tamir edilmesi gerekir. Perde bölümlerinde duvarla arasında bir miktar mesafe bırakılıp perdelik görevi görmesi sağlanır. Böylece kornişlerin çirkin görünümleri gizlenip şık bir görünüm elde edilir.

Kartonpiyer Montaj Hizmetleri

Başakşehir kartonpiyer ustası firmamız müşterilerimize her zaman en iyi hizmetleri sunar. Kartonpiyer alçıları kendir ya da cam elyaf ve su ile karıştırılıp istenen boyutlarda ve modellerde kalıplara dökülmesi ile kartonpiyer imalatları gerçekleştirilir. Üretim aşamasında cam elyaf ve kendir kullanımı mukavemet kazandırılması açısından son derece önemlidir.

Ustalarımız kartonpiyerlerin montaj işlemlerinde her zaman özel yapıştırıcılar kullanırlar. Montajlarda iç ve dış köşe birleşimlerinin düzgün ve gönyesinde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ek yerlerinin de iyi işçiliklerle düzgün bir şekilde yapılmasına özen gösterilmesi de önemlidir.

Kartonpiyerlerin yapıştırılacakları yüzeylerin temiz olması gerekir. Başakşehir kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Tutunmanın artırılması bakımından pürüzlü bir yüzeyin olması son derece önemlidir. Kartonpiyerlerin duvar ile tavan kısımlarına iyi bir şekilde yapışmasına özen gösterilmelidir. Aksi durumlarda malzemelerin ileriki dönemlerde yerinden oynaması ve düşmesi durumları söz konusu olur. Kartonpiyerler oldukça ağır malzemeler oldukları içi düşmeleri halinde insanlara ya da eşyalara zarar verebilirler. Bu gibi durumların önüne geçmek açısından işi bilen ustalar tarafından işlerin yapılması oldukça önemlidir.

İstenen modelde ve boyuttaki kalıplardan çıkan malzemelerin yüzeyleri son derece pürüzsüzdür. Yeni montajı gerçekleştirilen malzemelerin yalnızca boya işlemleri gerçekleştirilir. Kalıplara dökülen malzemeler homojen olarak ve hızlı bir şekilde kururlar. Bu sayede kalıptan çıkarılmaları da daha kolay olacaktır. Başakşehir boyacı ustası ,Alçılar doğal malzemeler olduğundan sağlık bakımından herhangi bir zararı bulunmaz. Montaj işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması halinde yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkün olur.

Alçıdan üretilen kartonpiyerlerin pek çok farklı modeli ve çeşidi bulunur. Bu modeller içerisinden seçim yapılırken mekanın dekorasyonuna uygun seçimler yapılmaya özen gösterilmelidir. Başakşehir kartonpiyer ustası ekiplerimiz model tercih etmenizde de sizlere yardımcı olacaktır. Klasik tarzda mobilyalara ve dekorasyonlara sahip olan evlerde kabartma desenli olan modeller tercih edilebilir. Daha modern eşyaların bulunduğu evlerde sade kartonpiyer modellerini tercih etmek daha doğru olacaktır.

Başakşehir Stropiyer Ustası

Stropiyer uygulamaları için el becerisi ve tecrübesi yüksek olan ustalar ile çalışmak son derece önemlidir. Başakşehir stropiyer ustası ekiplerimiz kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet verir. Stropiyerler petrolün bir yan ürünü olan stiren isimli monomerlerden üretilir. Bu malzemeler köpük yapıdadır.

Straforların CNC tezgahlarına kalıp şeklinde girmesi ve bilgisayar ortamlarında belirlenen şekillerde kesilmesi ile üretimleri sağlanır. Bu amaçla kullanılan tezgahların kapasitelerine göre bir günde 2000-3000 metretül kadar imalat yapılabilir. Bu nedenle stropiyerler kartonpiyerlere oranla çok daha ucuz, hızlı ve seri bir şekilde üretilir. Günümüzde avantajları nedeniyle bu malzemelerin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kartonpiyer yerine stropiyer kullanımları daha da artmıştır.

Stropiyer ve Kartonpiyer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Stropiyerler eps köpük strafor malzemelerden üretilirler. Bu ürünler ucuz ve seri bir şekilde üretildikleri için bütçenizi sarsmadan yaptırabilirsiniz. Başakşehir stropiyer ustası ekiplerimizden bu konuda hizmet alabilirsiniz. Stropiyerler kartonpiyerler ile kıyaslandığında daha esnek yapıları ile dikkat çekerler. Montaj işlemlerinin gerçekleştirileceği yüzeylerin mastarında ve düzgün olması son derece önemlidir. Yüzeyde bulunan bozukluklar stropiyerlere yansıyacağından çirkin bir görünüm meydana gelir. Bu nedenle işçiliklerin kartonpiyerde olduğu gibi kaliteli olması gerekir. Bunun yanında stropiyer birleşim ve ek kısımlarının düzgün olması da önemlidir. Malzemelerin yüzeylere iyi bir şekilde yapışması gerekir.

Stropiyer üretimlerinde yoğun malzemeler kullanılması gerekir. Yüzeylerin bozuk olmaması ve boyutlarında farklılık bulunmaması gibi konulara dikkat edilmelidir. Stropiyerlerin direkt olarak ısı kaynaklarına maruz bırakılması halinde zarar görmesi söz konusu olacaktır. Bu malzemelerin darbelere karşı dayanımları da oldukça azdır. Stropiyerler hafif oldukları için yapılara yük bindirme durumları söz konusu olmaz. Hafif yapıda olmalarının diğer avantajlarından biri de malzemeler düşse bile eşyalara ya da insanlara zarar verme durumları söz konusu olmaz.

Stropiyerler hafif olduklarından montajları kolay olur. İmalatların bir kısmının zarar görmesi halinde değiştirilmesi mümkündür. Uygulamalarda bir aksaklık ya da yanlışlık olması halinde hem alçı kartonpiyerlerin hem de stropiyerlerin düşmesi durumları söz konusu olabilir. Başakşehir stropiyer ustası ekiplerimiz işlerini titizlikle gerçekleştirdiğinden bu tarz sorunlar yaşamazsınız.

Maliyet bakımından stropiyerler kartonpiyerlere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Kartonpiyerlerin yapıştırılması aşamasında yapıştırma alçısı kullanılır. Uygulama doğru bir şekilde yapıldığında uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Stropiyerlerin ise kendine özel yapıştırıcıları bulunur. Farklı bir yapıştırıcı kullanımı halinde zaman içerisinde sarkma ya da açılma durumları söz konusu olabilir. Bu sebeple ekiplerimiz stropiyer uygulamalarında yapıştırıcı seçimi konusunda özenli davranırlar.

Yorum yapın

ARA