Beylikdüzü Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Beylikdüzü Kartonpiyer Ustası

Beylikdüzü kartonpiyer ustası ekiplerimiz her zaman çalışmalarını kaliteli bir şekilde sürdürür. Kartonpiyerler evlerin duvar ve tavan birleşim yerlerinde ve tavanın orta bölümlerinde aydınlatma çevresinde dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerdir. Duvar ve tavan birleşimlerini daha estetik gösteren bu malzemelere pek çok alanda rastlanır. Çok fazla ilgi gören bir ürün olduğundan inşaat sektöründe farklı boyutlarda ve modellerde üretimleri gerçekleştirilir.

Kartonpiyer sert, estetik ve dayanıklı olmasının yanında köşe birleşimlerindeki hataları da kapatarak görsel bakımdan güzel bir görünüm oluşmasını sağlar. Bu nedenle günümüzde sıklıkla tercih edilen dekorasyon ürünleridir. Duvar ile tavanın köşe birleşimlerindeki düzgün olmayan yüzeyler ile mastarsızlıkların düzeltilmesi için kullanılır. Sert bir malzeme olduğu için bulundukları yüzeylerin şekillerini almaz. Malzemelerin montaj işlemlerinden sonra meydana gelecek olası boşluk sorunlarının alçı sıva ile tamir edilmesi gerekir. Perde bölümlerinde duvar ile arasında bir miktar mesafe bırakılarak perdelik görevi görme özelliği de bulunur. Bu şekilde kornişin çirkin görünümü gizlenip şık bir görünüm elde edilir.

Kartonpiyer Üretimi ve Özellikleri

Beylikdüzü kartonpiyer ustası olarak her zaman işlerimizi en iyi şekilde ve titizlikle sürdürürüz. Kartonpiyer alçıları kendir ya da cam elyaf ile suyun istenen model, ebat ve şekillerde kalıplara dökülmesi sonucunda elde edilir. Cam elyaf ya da kendir malzeme kullanımı mukavemet kazandırılması açısından son derece önemlidir.

Kartonpiyerlerin montaj işlemlerinde özel yapıştırıcılar kullanılır. Montajında dış ve iç köşe birleşim noktalarının kesimlerinin, gönyesinde ve düzgün olması son derece önemlidir. Bunun yanında ek yerlerinin de iyi bir işçilikle güzel görünmesine özen gösterilmelidir. Beylikdüzü kartonpiyer ustası ekiplerimiz öncelikle kartonpiyerlerin yapıştırılacakları yüzeylerin temiz olmasına dikkat ederler. Kartonpiyerin duvar ve tavan bölümüne iyi bir şekilde yapışması son derece önemlidir. Aksi durumlarda kartonpiyerler ileri dönemlerden yerinde oynayıp düşebilirler. Size ya da eşyalara zarar vermesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Beylikdüzü boyacı ustası , Bu gibi durumların önüne geçmek adına işini iyi bilen ustalar tarafından kartonpiyer montajının yapılması son derece önemlidir.

İstenen ebat ve modellerdeki malzemelerin yüzeyleri son derece pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Sonrasında sadece montajı yapılacak ola malzemelerin boya işlemleri kalacaktır. Kalıba dökülen malzemeler homojen bir şekilde hızlıca kuruduklarından rahatlıkla kalıptan çıkarılabilirler. Alçılar doğal malzemeler olduğundan sağlık yönünden herhangi bir zararı yoktur. Montaj işlemlerinin iyi bir şekilde yapılması sayesinde kartonpiyerler yıllarca bozulmadan kalacaktır.

Alçıdan üretilen kartonpiyerlerin pek çok farklı modeli ve ürün çeşitliliği bulunur. Bu modeller içerisinde seçim yaparken mekan karakterlerinin göz önünde bulundurulması da önemlidir. Beylikdüzü kartonpiyer ustası ekiplerimiz sizlere model seçimlerinde yardımcı olacaktır. Klasik tarzda dekore edilen evler için tercih edilen kartonpiyerlerin üzerlerinde kabartma modelleri olabilir. Ancak evin dekorasyonu ve eşyalar daha modern görünümlere sahipse düz modeller de tercih edilebilir. Seçilen model ve mekan özelliklerinin göz önünde bulundurulması ile uyum sağlanmış olur.

Stropiyer Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Stropiyer kullanımı günümüzde çok daha yaygındır. Bu ürünler petrolün yan ürünü olan stiren monomerden üretilen köpük malzemelerdir. Beylikdüzü stropiyer ustası hizmetlerimiz de bulunur. Straforların CNC tezgahlarına kalıp şeklinde girmesi ve bilgisayar ortamlarında belirlenen şekillere uygun bir şekilde kesilmesi ile üretim gerçekleştirilir.

Kullanılan tezgahların kapasitelerine bağlı olarak günlük 2000-3000 metretül miktarlarda üretim gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu nedenle stropiyer uygulamaları kartonpiyerlere göre çok daha ucuz, hızlı ve seri bir şekilde üretilebilir. Bu özellikleri dolayısıyla günümüzde stropiyer kullanımları her geçen gün daha fazla olmaktadır. Beylikdüzü stropiyer ustası firmamızdan güvenli ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Kartonpiyer ve Stropiyer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Stropiyer malzemeler eps köpük strafordan imal edilen ürünlerdir. Malzemelerin ucuz olmasının yanında seri bir şekilde üretilmelerinden dolayı fiyatları da oldukça ekonomiktir. Stropiyerler kartonpiyer ile kıyaslandığında çok daha esnek bir yapıları vardır. Bu nedenle montaj gerçekleştirilecek olan yüzeylerin mastarında ve düzgün olması son derece önemlidir.

Yüzeyde bozukluk sorunları varsa stropiyerlere yansıyacağından çirkin bir görünüm meydana gelir. İşçilik kalitelerinin tıpkı kartonpiyerde olduğu gibi olması oldukça önemli bir konudur. Beylikdüzü stropiyer ustası olarak bu konulara dikkat ederiz. Stropiyer birleşim ve ek kısımlarının düzgün bir görünümü olmalıdır. Uygulama yapılacak olan yüzeylere iyi bir şekilde yapışması gerekir.

Stropiyer ürünlerin daha yoğun malzemelerden üretilmesi, yüzey bozukluklarının olmaması ve boyut farklılıklarının olmaması dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Bu malzemeler direkt olarak ısı kaynağına maruz bırakıldığı zaman zarar görme ihtimalleri yüksektir. Bunun yanında darbelere karşı dayanıklı bir yapılar da bulunmaz. Hafif bir malzeme olmaları nedeniyle üzerine fazla yük bindirilmemesi gerekir. Hafif olmasının diğer bir avantajı da malzeme düşse bile eşyalara ya da insanlara herhangi bir zarar vermeyecektir.

Hafif yapıda olması nedeniyle taşınması ve montaj işlemleri son derece kolaydır. Gerçekleştirilen imalatın belli bir kısmı zarar gördüğünde değiştirme şansı bulunur. 2 metrelik boylarda ve birbirinden farklı boyut ve desenlerde üretimleri gerçekleştirilerek satışa sunulur.

Alçı kartonpiyerlerde olduğu gibi stropiyerlerin de plastik ya da su bazlı boyalar yardımıyla rahat bir şekilde boyanması mümkündür. Beylikdüzü stropiyer ustası ekiplerimiz bu çalışmaları sizler için gerçekleştirir. Bu malzemelerde sentetik boya kullanımlarından kaçınmak son derece önemlidir. Stropiyerlerin yapıştırılmasından sonra dört saatlik süre boyunca tutkalının kurumasının beklenmesi gerekir. Ardından boya işlemlerine geçilebilir.

Alçı kartonpiyerler stropiyerlere nazaran çarpmalara karşı çok daha dayanıklıdır. Bu nedenle stropiyer uygulamalarının çarpma ya da darbe gibi sorunların olmayacağı yerlere uygulanması gerekir. Tavan ve perde kirişi gibi alanlar stropiyer için uygun olacaktır. Bu uygulamalar için dilediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA