Büyükçekmece Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Büyükçekmece Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Büyükçekmece Kartonpiyer Ustası

Büyükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz her zaman kaliteli çalışmaları ile dikkat çeker. Kartonpiyer, evlerde duvar ile tavanın birleşim kısımlarında aydınlatma çevresinde dekoratif amaçla kullanılır. Bu malzemeler duvar ve tavan birleşimlerinin çok daha estetik görünmesini sağlar. Bu nedenle pek çok evde bu dekorasyon ürünlerine rastlamak mümkündür. Çok fazla tercih edilen bir ürün olması nedeniyle inşaat sektöründe farklı ebatlarda ve modellerde sıklıkla kullanılır.

Sert, estetik ve sağlam olması yanında köşe birleşimlerinde meydana gelen hataları da kapatma özelliği bulunur. Bu nedenle görsel açıdan daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar. Duvar ile tavanın köşe birleşimlerindeki mastarsızlıkları, düzgün olmayan yüzeyleri düzeltmek son derece önemlidir. Bu ürün sert bir malzeme olduğundan yüzeylerin şekillerini almayacaktır. Bu nedenle malzemelerin montaj işlemlerinden sonra meydana gelecek boşlukların alçı sıva yardımıyla tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Perde bölümlerinde duvarla arasında biraz mesafe bırakılıp perdelik görevi görmesi sağlanır. Bu şekilde kornişin çirkin görünümlerinin gizlenip şık bir görünüm sağlanması mümkün olur.

Kartonpiyer Montaj İşlemleri

Büyükçekmece kartonpiyer ustası olarak her zaman kaliteli ve güvenilir bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürüz. Kartonpiyer alçısı üretiminde cam elyaf ve su karıştırılarak istenen model, ebat ve şekillerde kalıplara dökülmesi ile işlem gerçekleştirilir. Bu işlemde cam elyaf ve kendir malzeme kullanımı mukavemet kazandırılması açısından oldukça önemlidir. Malzemelerin montaj uygulamalarında özel yapıştırıcılar kullanırız.

Montajın dış ve iç köşe birleşim noktalarının kesimlerinin gönyesinde ve düzgün yapıda olması için ustalarımız dikkatle çalışır. Bunun yanında ek kısımlarının iyi bir işçilikle muntazam görünümünün olmasına da dikkat edilmelidir.

Malzemeleri yapıştırılacakları yüzeylerin temiz bir yapısı olmalıdır. Tutunmanın artırılması bakımından pürüzlü bir yapısının olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kartonpiyerlerin duvar ile tavan kısımlarına iyi bir şekilde yapışması son derece önemli bir konudur. Aksi halde malzemeler ileriki dönemlerden yerinden çıkabilir. Eşyalara ve insanlara zarar vermesi durumları söz konusu olabilir. Bu durumların önüne geçmek açısından işi iyi bilen ustalarımızdan hizmet almanız oldukça önemlidir.

İstenen türde ebat ve modeller kalıptan çıktıktan sonra malzeme yüzeyleri son derece pürüzsüzdür. Büyükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu malzemeleri yerine monte ettikten sonra yalnızca boya işlemlerini gerçekleştirir. Büyükçekmece boyacı ustası ,Kalıplara dökülen malzemelerin homojen bir şekilde hızlıca kuruması ile kalıptan çıkarılması mümkün olur. Alçı doğal bir malzeme olduğundan sağlık bakımından herhangi bir zararı olmayacaktır. Montaj işlemleri doğru bir şekilde yapıldığında yıllarca herhangi bir problem yaşanmaz.

Alçıdan üretilen kartonpiyerlerin oldukça fazla ürün çeşitliliği bulunur. Bu modeller arasından seçim yapılırken mekan karakterlerinin göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Evlerin klasik tarzlarda dekore edilmesi halinde kartonpiyer modelleri üzerinde kabartma desenleri tercih edilebilir. Ancak evin dekorasyonu ve eşyaların çok daha modern görünmesi halinde düz modellerin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Seçilecek olan modeller ile mekanın özelliklerinin göz önünde bulundurulması sayesinde uyum sağlanmış olur.

Stropiyer Nerelerde Kullanılır?

Stropiyer ürünler petrolün yan ürünü olan stiren monomerden üretilen köpük malzemedir. Büyükçekmece stropiyer ustası olarak bu ürünlerin de montajını sağlarız. Bu ürünler straforların CNC tezgahlarında bilgisayar ortamında belirlenen şekillere göre kesilmesi ile üretilir.

Tercih edilen tezgahların kalitelerine göre günlük 2000-3000 metretül gibi çok fazla miktarlarda üretimler gerçekleştirilebilir. Bu sebeple stropiyerlerin kullanımları günümüzde gittikçe daha da fazla olmaktadır. Bu ürünler artık kartonpiyerlerin yerlerini almaya başlamıştır.

Stropiyer malzemeler eps köpük strafordan imal edilir. Malzemelerin ucuz ve seri bir şekilde üretimi nedeniyle fiyatları da oldukça ekonomiktir. Stropiyer malzemeler kartonpiyerler ile kıyaslandığında oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Bu sebeple montajı gerçekleştirilecek olan yüzeylerin mastarında ve düzgün olması son derece önemlidir.

Yüzeydeki bozukluklar stropiyere yansıyacağından çirkin bir görüntü meydana gelebilir. Büyükçekmece stropiyer ustası ekiplerimiz mükemmel işçilikle çalışmalarını sürdürür. Stropiyer birleşim yerleri ile ek yerlerinin düzgün olması oldukça önemli bir konudur. Uygulanacak olan yüzeylere yapışmaların uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir.

Stropiyer Özellikleri Nelerdir?

Stropiyerürünlerin daha yoğun malzemelerden imal edilmesi, ebat farklılıklarının olmaması, yüzey bozuklukları olmaması gibi konulara dikkat etmek önemlidir. Stropiyer ürünler direkt olarak ısı kaynaklarına maruz kaldıklarında zarar görme durumları söz konusu olabilir. Bunun yanında darbelere karşı dayanımları da oldukça azdır. Hafif bir malzeme olduğundan yapıya çok fazla yük bindirme özelliği de bulunmaz. Hafif yapıda olmasının diğer bir avantajı ise malzemeler düşse de eşya ya da insanlara herhangi bir zarar vermez.

Bu ürünler hafif oldukları için taşınması ve yerine montaj işlemleri son derece kolaydır. Yapılan imalatın bir kısmının zarar görmesi halinde değiştirilmesi mümkündür. 2 metrelik boylarda ve birbirinden farklı olan ebat ve desenlerde üretimleri gerçekleştirilerek piyasaya sunulur. Bu ürünler avantajları nedeniyle günümüzde daha çok tercih edilir.

Kartonpiyer ve Stropiyer Arasındaki Farklar

Alçı malzemeden imal edilen kartonpiyer çoğunlukla tavan ve duvar dekorasyonlarında tercih edilen ürünlerdir. Estetik açıdan perde kornişlerinin gizlenmesini sağlar. Kartonpiyerlere alternatif olan stropiyer ise dekoratif bakımdan alçı kartonpiyerle aynı görevi görür. Stropiyerin farkı ise köpük olarak isimlendirilen strafor malzemelerden üretilmesidir. Bu nedenle uygulanışları da son derece kolaydır.

Alçı kartonpiyerlerin yapıştırılması için alçı yapıştırıcısı kullanılır. Doğru bir uygulama yöntemi ile uzun yıllar herhangi bir problem yaşanmadan kullanımı mümkün olur. Yapıştırma işlemlerinin doğru yapılmaması durumunda ağız alçı bloklar düşerek tehlikelere yol açabilir.

Stropiyerlerin yapıştırılması aşamasında kendi özel yapıştırıcıları kullanılır. Farklı bir yapıştırıcı kullanılırsa zaman içinde sarkma ya da açılma problemleri meydana gelebilir. Doğru bir şekilde uygulamalar gerçekleştirildiğinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Büyükçekmece stropiyer ustası ekiplerimiz en iyi şekilde montajı gerçekleştirir.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA