Esenyurt Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Esenyurt Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Esenyurt Kartonpiyer Ustası

Esenyurt kartonpiyer ustası ekiplerimiz her türlü kartonpiyer, avize göbekleri, stropiyer, nişler, alçı kapı kemerleri, sütunlar ile ilgili hizmet sağlar. Ustalarımız son derece temiz bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Konusunda uzman personellerimiz güler yüzlü bir şekilde hizmet verdiğinden herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Firma olarak işlerimize söz verdiğimiz günlerde başlayarak söz verdiğimiz günlerde bitmesini sağlarız.

Kartonpiyerler yaşam alanlarında duvar ile tavanların birleşim kısımlarına ya da tavanın orta bölümüne aydınlatma çevresine dekoratif amaçlı uygulanabilir. Bu uygulamalar duvar ile tavan birleşimlerinin çok daha estetik bir görünümünün olmasına yardımcı olur. Bu nedenle pek çok alanda sıklıkla kullanılan dekorasyon ürünleri arasında yer alır.

Kartonpiyer uygulamaları çok fazla ilgi gördüğü için inşaat sektöründe farklı boyutlarda ve modellerde üretimleri sıklıkla gerçekleştirilir. Estetik olmasının yanında sert, sağlam ve dayanıklı bir yapısı vardır. Köşe birleşimlerinde yer alan hataları kapatarak görsel bakımdan güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Esenyurt kartonpiyer ustası ekiplerimizden bu konuda kaliteli hizmet alabilirsiniz. Bu uygulamalar duvar ile tavan bölgesinde yer alan düzgün olmayan yüzeylerin düzeltilmesine yardımcı olur. Sert bir yapısı olduğu için kullanılan alanlarda yüzeylerin şekillerini almayacaktır.

Malzeme montaj işlemlerinin ardından meydana gelen olası boşluk sorunlarının alçı sıvalar ile tamir edilmesi gerekir. Perde bölümlerinde duvarla arasında bir mesafe bırakılarak perdelik görevi görmesi sağlanır. Bu şekilde kornişlerin çirkin görünümlerinin gizlenmesi ve şık bir görünüm elde edilmesi mümkün olur.

Kartonpiyer Üretimleri Nasıl Sağlanır?

Kartonpiyer üretim işlemlerinde kartonpiyer alçısı içerisine cam elyaf ya da kendir eklenip su ile istenen model ve boyutlarda kalıplara dökülmesi ile işlem gerçekleştirilir. Bu uygulamalarda cam elyaf ya da kendir kullanımı malzemelere mukavemet sağlamak açısından son derece önemlidir. Esenyurt kartonpiyer ustası ekiplerimiz malzemelerin montaj işlemlerinde özel yapıştırıcılar kullanılır. Montaj uygulamalarında iç ve dış köşe birleşim noktalarının kesimlerinin gönyesinde ve düzgün olması konusunda dikkatli olmak son derece önemlidir. Bunun yanında ek yerlerinin de iyi bir işçilik ile düzgün bir şekilde olmasına özen gösteririz.

Kartonpiyerlerin yapıştırılacakları yüzeylerin temiz olması ve tutunma işlemlerinin artırılması bakımından pürüzlü bir yapısının olması son derece önemlidir. Kartonpiyerlerin duvar ile tavan bölümlerine iyi bir şekilde yapışması işlem esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alır. Esenyurt boyacı ustası , Eğer bu malzemeler iyi bir şekilde yapıştırılmazlarsa ileriki zamanlarda yerinden oynaması ve düşmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Kartonpiyerler ağır malzemeler olduklarından düştükleri zaman insanlara ya da eşyalara zarar verme durumları söz konusu olabilir. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için işi bilen iyi ustalardan hizmet almak oldukça önemli bir konudur.

Kartonpiyerler kalıptan çıktıkları zaman yüzeylerinin oldukça pürüzsüz ve sorunsuz bir yapısı vardır. Bu nedenle kalıptan çıkarılan ürünler yerine monte edildikten sonra geriye yalnızca boyama işlemleri kalacaktır. Kalıplara dökülen malzemelerin homojen ve hızlı bir şekilde kurumalarından dolayı hızlı bir şekilde kalıptan çıkarılması mümkün olur. Alçılar doğal malzemeler olduğundan insan sağlığına da herhangi bir zararı yoktur. Kartonpiyerlerin montaj işlemleri doğru bir şekilde yapıldığında yıllarca bozulmadan kullanımı mümkün olur.

Alçı ile üretilen kartonpiyerlerin oldukça fazla ürün çeşitliliği ve modeli vardır. Bu modeller içerisinden seçim yaparken mekanların dekorasyonlarını göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Esenyurt kartonpiyer ustası ekiplerimiz dekorasyon çalışmalarında doğru modelleri seçmeniz için yardımcı olacaktır. Klasik tarzda olan yaşam alanları için daha kabartmalı modellere sahip olan ürünler tercih edilebilir. Daha modern görünümlü ve sade dekorasyonlara sahip yaşam alanlarında ise daha düz kartonpiyer modellerini tercih edebilirsiniz. Seçilecek olan model ve mekanların özelliklerinin göz önünde bulundurulması ile uyumlu dekorasyon çalışmaları elde edilmiş olur.

Esenyurt Stropiyer Ustası

Stropiyer kullanımları avantajları nedeniyle günümüzde oldukça yaygın çalışmalar arasında yer alır.  Esenyurt stropiyer ustası ekiplerimiz yaşam alanlarınızın çok daha şık ve güzel görünmesi adına kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Stropiyerler petrolün yan ürünü olan stiren isimli monomerlerden imal edilirler. Bu ürünler köpük yapıları ile dikkat çeker.

Straforlar CNC tezgahlarına kalıp şeklinde girerek, bilgisayar ortamlarında belirlenen şekillere uygun olarak kesilir. Bu şekilde de üretimleri tamamlanmış olur. Tercih edilen tezgahların kapasitelerine göre günlük 2000-3000 metretül gibi miktarlarda üretim işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu sebeple kartonpiyerlere nazaran çok daha hızlı, seri ve ucuz üretimleri mümkündür. Günümüzde bu özellikleri sebebiyle stropiyer üretimleri her geçen gün artmaktadır. Bunun yanında kartonpiyerlerin yerini de almaya başlamıştır.

Kaliteli Stropiyer Ustası Hizmetleri

Kaliteli Esenyurt stropiyer ustası hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Stropiyerler eps köpük straforlardan üretilirler. Malzemeler ucuz ve seri şekilde üretildikleri için fiyatları da son derece uygundur. Stropiyerler kartonpiyerler ile kıyaslandığında oldukça esnek bir yapıları bulunur. Bu nedenle montajı yapılacak olan alanların kesinlikle mastarında ve düzgün olması gerekir.

Yüzeyde var olan bozukluk sorunları stropiyerlere yansıyacağından çirkin bir görünüm söz konusu olur. İşçilik kalitelerinin de kartonpiyer ile aynı şekilde olması gerekir. Bu malzemelerin birleşim ve ek kısımlarının düzgün bir yapısının olması oldukça önemli bir konudur. Uygulanacak olan yüzeylere iyi bir şekilde yapışmaları önemlidir.

Stropiyer malzemelerinin yoğun ürünlerden üretilmesi, boyut farklılıklarının olmaması ve yüzeylerinin düzgün olması önemlidir. Esenyurt stropiyer ustası olarak ekiplerimiz bu konularda son derece dikkatlidir. Bu malzemeler direkt olarak ısıyla temas ettiklerinde zarar görürler. Bunun yanında darbelere karşı dayanımları da son derece azdır. Hafif malzemeler oldukları için yapıya çok fazla yük binmesi durumları söz konusu olmaz. Hafif olmasının bir diğer avantajı ise bu ürünler düşseler bile eşyalara ya da insanlara zarar vermesi gibi bir durum yaşanmayacaktır.

Esenyurt Kartonpiyer ustası . kartonpiyer stropiyer çıta göbek sütun söve ustası

Yorum yapın

Call Now ButtonARA