Halkalı Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Halkalı Kartonpiyer Ustası

Halkalı kartonpiyer ustası ekiplerimiz her zaman güvenilir bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Kartonpiyer montaj işleminin alanında uzman ustalar tarafından yapılması son derece önemlidir. Bu konuda oldukça tecrübeli olan ustalarımız titizlikle çalışarak kartonpiyer montaj işlemlerini gerçekleştirecektir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan evlerinizde mükemmel dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Ustalarımız her zaman titizlikle çalışmalarını sürdürdüğünden sonrasında herhangi bir problem yaşamazsınız.

Kartonpiyerler yaşam alanlarında duvar ve tavan birleşim yerlerine ya da tavanın orta kısmına aydınlatma çevresine dekor amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler duvar ile tavan birleşimlerinin çok daha estetik görünmesini sağlar ve pek çok evde sıklıkla kullanılır.

Kartonpiyerler son derece sert ve sağlam yapıları ile dikkat çekerler. Köşe birleşiminde bulunan hataların görsel bakımdan kapatılarak güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Duvar ile tavanın köşe kısımlarındaki mastarsızlıkları ve düzgün olmayan yüzeyleri düzeltme konusunda son derece başarılı ürünlerdir. Bu ürünler sert malzemeler olduklarından bulundukları yüzeylerin şekillerini almayacaklardır. Malzemelerin montaj işlemlerinden sonra meydana gelebilecek olası boşlukların alçı sıva yardımı ile tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Perde bölümlerinden duvarla arasında bir miktar mesafe bırakılıp perdelik görevi görmesi sağlanır. Bu şekilde kornişlerin çirkin görünümleri gizlenip çok daha şık bir görünüm elde edilmiş olur. Halkalı kartonpiyer ustası ekiplerimiz müşterilerimize en iyi hizmetleri sunmak adına titizlikle çalışır.

Kartonpiyer Montaj Ustası

Kartonpiyer üretimlerinde kartonpiyer akçısı, cam elyaf ya da kendir ile suyun karıştırılarak istenen modellerde ve ebatlarda kalıplara dökülmesi ile işlemler gerçekleştirilir. Cam elyaf ile kendir malzeme kullanımı kartonpiyerlere dayanıklılık kazandırmak bakımından önemlidir. Kartonpiyerlerin montaj işlemlerinde özel yapıştırıcıların kullanılmasına dikkat edilmelidir. Halkalı kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda da son derece dikkatlidir.

Montajların iç ve dış köşe birleşim kısımlarının kesimlerinin, gönyesinde ve düzgün olması gerekir. Bunun yanında ek yerlerinin de iyi bir işçilik ile düzgün bir şekilde yapılması dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Kartonpiyerlerin montajında dikkat edilmesi gereken konular arasında yapıştırma işlemi yapılacak yüzeylerin temiz olması yer alır. Halkalı boyacı ustası , Bu yüzeylerin temiz olmaması halinde kartonpiyerler iyi bir şekilde yapışmayacaktır.

Tutunmanın artırılması amacıyla yüzeylerin pürüzlü olması da önemlidir. Bu malzemelerin yavan ve duvar kısmına çok iyi bir şekilde yapışması önemli konular arasında yer alır. Aksi durumlarda ileriki dönemlerde kartonpiyerlerin düşmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durum hem eşyaların hem de insanların zarar görmesine sebebiyet verebilir. Bu bakımdan yaşanabilecek kazaların önüne geçmek için alanında uzman ustalar ile çalışmak son derece önemlidir. Halkalı kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda son derece başarılıdır.

Kartonpiyerler kalıplardan çıkarıldıkları zaman yüzeyleri son derece pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Montaj işlemlerinden sonra malzemelerin yalnızca yüzeylerinin boyanması işlemleri kalacaktır. Kalıplara dökülen malzemeler hızlı bir şekilde ve homojen olarak kurur. Bu sayede kalıptan çıkarılması da son derece kolay olacaktır. Alçı kartonpiyerlerde kullanılan alçılar doğal olduklarından insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Montaj işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması halinde herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılmaları mümkündür.

Kartonpiyerler alçıdan kalıplara dökülerek imal edildiklerinden model seçenekleri son derece fazladır. Modeller arasında seçim yapılırken mekanların karakterlerin uygun olan modellerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Uzman kadromuz yaşam alanlarınıza uygun olan kartonpiyer modellerini seçmenize de yardımcı olur. Böylece dekorasyon açısından çok daha uyumlu görünümler elde edebilirsiniz.

Halkalı Stropiyer Ustası

Stropiyer montaj işlemlerinin de uzman ustalar tarafından yapılması önemli bir konudur. Halkalı stropiyer ustası ekiplerimiz el becerisi yüksek ve tecrübeli kişilerdir. Stropiyerlerin üretiminde petrolün yan ürünü olan stiren isimli monomerler kullanılır. Üretim aşamasında straforlar CNC tezgahlarına kalıp şeklinde girerek bilgisayar ortamında belirtilen şekillere uygun olarak kesilmesi ile üretim sağlanır.

Kullanılan tezgahların kapasitelerine göre bir gün içerisinde oldukça fazla stropiyer üretimi mümkündür. Bu sebeple stropiyerler kartonpiyerler ile kıyaslandıklarında daha ucuzdur ve seri bir şekilde üretilebilir. Bu sebeple günümüzde stropiyerlerin kullanımı da artmaktadır.

Stropiyerler eps köpük ismi verilen malzemelerden üretilirler. Bu malzemelerin ucuz olması ve seri üretime uygun olması nedeniyle stropiyer uygulamaları son derece ekonomiktir. Kartonpiyerler ile kıyaslandıkları zaman esnek bir yapıları bulunur. Bu sebeple montaj işlemlerinin gerçekleştirileceği yüzeylerin mastarında ve düzgün yapıda olması önemlidir.

Yüzeylerde bozukluk sorunları varsa bu durum stropiyerlerin çirkin görünmesine neden olur. Bu sebeple yapılacak işçiliklerin kaliteli olması gerekir. Halkalı stropiyer ustası ekiplerimiz mükemmel işçilikle çalışmalarını sürdürür. Bu ürünlerin birleşim ve ek kısımlarının düzgün olmasına özen gösterilmelidir. Bunun yanında uygulanacak olan alanlara yapıştırma işlemlerinin de doğru bir şekilde yapılması gerekir.

Stropiyerler üretilirken yoğun malzemeler kullanmaya özen gösterilmelidir. Yüzeylerde bozukluk olmaması ve boyutları ile alakalı farklılıklar olmaması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Bu ürünler sıcaklıklara karşı dayanıksızdır. Direkt olarak ısı kaynaklarına tutulduklarında zarar görürler. Bunların yanında darbelere karşı dayanımları da düşüktür. Kartonpiyerlere nazaran hafif olmaları nedeniyle yapılara fazla yük bindirme durumları söz konusu olmaz. Hafif olmalarının en önemli özelliklerinden biri düşme gibi istenmeyen bir durum yaşansa da insanlara ya da eşyalara zarar vermeyecektir.

Hafif bir yapıda oldukları için taşınması ve montaj işlemleri kartonpiyerlere nazaran daha kolaydır. Yapılan imalatların bir bölümünün zarar görmesi durumundan zarar gören kısımlar değiştirilebilir. Stropiyer montajı konusunda Halkalı stropiyer ustası firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Tecrübeli ekiplerimiz stropiyerlerin en iyi şekilde montajlarını gerçekleştirir. Özel yapıştırıcılar kullanarak titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için ileride düşme gibi istenmeyen sıkıntılar yaşamazsınız. Stropiyerlerin montaj işlemleri için dilediğiniz zaman firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA