Küçükçekmece Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Küçükçekmece Kartonpiyer Ustası

Küçükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz her zaman siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetler sunar. Alanında uzman olan ekiplerimiz her zaman titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Konusunda uzman olan ustalarımız güler yüzlü hizmet sunar. Kartonpiyer montaj hizmetlerimiz söz verdiğimiz günde başlar ve söz verdiğimiz günde bitişini gerçekleştiririz. Böylece süre ile alakalı herhangi bir sorun yaşamazsınız. Modern ekipmanlarımız sayesinde işlerimizi kaliteli bir şekilde ve kısa sürelerde sonlandırırız.

Kartonpiyer uygulamaları ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda duvar ile tavan birleşimlerinde ve tavanın orta kısımlarda aydınlatma çevresine uygulanan dekoratif çalışmalardır. Bu uygulamalar duvar ve tavan birleşim yerlerinin çok daha estetik görünmesini sağlar. Bu nedene günümüzde pek çok evde bu malzemeler ile karşılaşabilirsiniz. Çok fazla tercih edilen bir ürün olduğundan inşaat sektöründe farklı modellerde ve boyutlarda üretimleri gerçekleştirilir.

Kartonpiyerlerin sert, sağlam ve estetik özellikleri vardır. Köşe birleşim yerlerinde meydana gelen hataları kapatarak görsel bakımdan daha güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Duvar ile tavanın köşe birleşim yerlerinde düzgün olmayan yüzeyleri ve mastarsızlıkları düzeltmek açısından faydalıdır. Küçükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Kartonpiyerler sert yapıları nedeniyle bulundukları yüzeylerin şeklini almazlar. Montaj işlemlerinden sonra meydana gelebilecek boşlukların alçı sıvalar ile tamir edilmesi gerekir. Perde kısımlarında duvarla arasında bir miktar boşluk bırakılıp perdelik görevi görmesi de sağlanabilir. Bu sayede kornişlerin çirkin görünümlerinden de kurtulmak mümkün olur.

Küçükçekmece Kartonpiyer Montaj Hizmetleri

Kartonpiyerleri üretim aşamalarında kartonpiyer alçısı içerisine cam elyaf ya da kendir konulup su ile karıştırılarak kalıplara dökülmesi sağlanır. Bu üretim aşamasında kendir ya da cam elyaf kullanımları son derece önemlidir. Bu sayede kartonpiyerlere mukavemet kazandırılmış olur. Bu ürünlerin montaj işlemlerinde özel yapıştırıcılar kullanılır.

Montaj uygulamalarında dış ve iç köşe birleşim noktalarının, kesimlerinin düzgün olmasına dikkat edilmesi gerekir. Ek kısımların da iyi bir işçilikle ve muntazam şekilde yapılması önemlidir. Kartonpiyerlerin yapıştırılacakları yüzeylerin temiz olması gerekir. Tutunmanın artırılması bakımından pürüzlü bir yapısı da olmalıdır. Duvar ile tavan kısımlarına yapıştırma işlemlerinin çok iyi bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Eğer yapıştırma işlemleri doğru bir şekilde yapılmazsa ileride düşme gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu malzemeler çok ağır olduğu için eşyaların ya da insanların zarar görmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle bu uygulamaları alanında uzman olan ustaların gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Küçükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz büyük bir özveri ile kaliteli bir şekilde çalışır.

Kartonpiyerlerin üretim aşamasında kalıptan çıkarıldıklarında yüzeyleri son derece pürüzsüzdür. Bu nedenle montaj işleminin ardından yalnızca boyanma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Kalıba dökülen alçı homojen ve hızlı bir şekilde kuruduğu için kalıptan çıkması da oldukça kolaydır. Alçı malzemeler doğal oldukları için insan sağlığı açısından tehlike arz etmezler Montaj işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması ile yıllarca bozulmadan rahatlıkla kullanılabilir.

Alçı malzemelerden üretilen kartonpiyerlerin pek çok farklı çeşidi bulunur. Bu modeller içerisinden seçim yapılırken mekanın karakterlerinin göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Yaşam alanlarının dekorasyonlarına uygun olan kartonpiyerlerin tercih edilmesi çok daha uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlar. Küçükçekmece kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda da sizlere yardımcı olacaktır.

Küçükçekmece Stropiyer Ustası

Stropiyer günümüzde kartonpiyer yerine sıklıkla tercih edilen bir üründür. Farklı pek çok avantajı bulunduğundan özellikle son on yıldır oldukça popülerdir. Küçükçekmece stropiyer ustası ekiplerimizden bu konuda hizmet alabilirsiniz. Stropiyerler petrolün yan ürünü olan stiren isimli monomer malzemelerden imal edilen köpük ürünlerdir.

Straforların imalatında CNC makineler kullanılır. CNC tezgahına kalıp şeklinde alınan malzemeler bilgisayar ortamında belirlenen şekillere uygun olarak kesilip imalat işlemleri gerçekleştirilir. Kullanılan tezgahların kapasitesine göre gün içerisinde çok fazla miktarda üretim gerçekleştirilebilir. Bu nedenle stropiyer malzemeler kartonpiyerlere nazaran daha ucuz, seri ve hızlı bir şekilde üretilebilir. Bu özellikleri sebebiyle stropiyerlerin kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır.

Stropiyer ve Kartonpiyer Farklılıkları Nelerdir?

Stropiyer malzemeler eps köpük strafordan imal edilen ürünlerdir. Küçükçekmece stropiyer ustası olarak sizlere her zaman kaliteli hizmetler sunarız. Bu ürünler ucuz ve seri bir şekilde üretildiklerinden oldukça ekonomik ürünlerdir. Kartonpiyerlere nazaran esnek yapıda olmaları nedeniyle montaj işleminin gerçekleştirileceği yüzeylerin mutlaka mastarında ve düzgün olması gerekir. Yüzeyde meydana gelen bozukluklar stropiyerlere yansıyacağı için kötü bir görünüm meydana gelir. Küçükçekmece boyacı ustası , Yapılacak işçilik kalitesinin iyi olması son derece önemlidir. Stropiyer birleşim ve ek bölümlerinin doğru olması ve uygulanacakları yüzeylere iyi bir şekilde yapışması önemlidir.

Stropiyer malzemelerin yoğun malzemelerden üretilmesi, yüzeylerinde bozukluk problemlerinin olmaması ve boyutlarında herhangi bir farklılık durumlarının söz konusu olmaması önemli bir konudur. Bu ürünler yüksek ısıya direkt olarak maruz kaldıklarında zarar göreceklerdir. Bunun yanında kartonpiyer gibi darbelere karşı dayanıklı malzemeler değillerdir. Hafif yapıda olmaları nedeniyle yapıya fazla yük binmesi durumları söz konusu olmaz. Hafif olmalarının en önemli avantajlarından biri de düşse dahi insanlara ya da eşyalara herhangi bir zarar vermeyecektir.

Stropiyerler hafif malzemeler olduklarından taşınmaları ve montaj uygulamaları son derece kolaydır. Yapılan imalatların bir bölümünün zarar görmesi durumunda sonradan değiştirme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Kartonpiyerin alternatifi olarak üretilen stropiyerler dekoratif malzemelerdir. Alçı kartonpiyerlerin alçı yapıştırıcısı kullanılarak montajlarının yapılması gerekir. Doğru bir uygulama sayesinde uzun süreler herhangi bir problem yaşanmadan kullanılabilir. Stropiyerlerin ise kendine özel yapıştırıcıları bulunur. Bu malzemeler farklı yapıştırıcılar kullanılarak monte edilirse zamanla sarkma ya da açılma gibi problemler meydana gelebilir. Küçükçekmece stropiyer ustası ekiplerimiz çalışmalarını titizlikle sürdürür.

Call Now ButtonARA