Silivri Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Silivri Stropiyer Kartonpiyer Ustası

Silivri Kartonpiyer Ustası

Silivri kartonpiyer ustası ekiplerimiz kartonpiyerlerin en iyi şekilde montajını sağlar. Kartonpiyerlerde evlerde duvar ve tavan birleşimlerinde ve bunun yanında tavanın orta bölümlerinde aydınlatma çevresinde dekoratif amaçlı tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler duvar ile tavan birleşim kısımlarının çok daha estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bu nedenle günümüzde pek çok evde bu dekorasyon ürünleri ile karşılaşılabilir. Kartonpiyerler çok fazla tercih edilen ürünler olduklarından farklı ebat ve modellerde ürünleri görmek mümkündür.

Estetik olmasının yanında sert ve son derece sağlam bir yapısının bulunması, bununla birlikte hataları kapatarak görsel bakımdan güzel görünmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Duvar ile tavanın köşe birleşim kısımlarında düzgün olmayan yüzeylerin ve mastarsızlıkların düzeltilmesinde faydalı bir üründür.

Sert bir yapıda olması nedeniyle bulundukları yüzeylerin şekillerini almayacaktır. Bu nedenle montaj işlemlerinin ardından meydana gelecek olan olası boşluk sorunlarının alçı ve sıva yardımıyla tamir edilmesi önemlidir. Perde bölümlerinde duvarla arasında bir miktar mesafe oluşturularak perdelik görevi görmesi sağlanır. Böylece kornişlerin çirkin görünmesi gibi sorunlar gizlenecek ve şık bir görünüm elde edilecektir. Silivri kartonpiyer ustası olarak kartonpiyer montaj konusunda kaliteli hizmetler sunarız.

Kartonpiyer Montaj İşlemleri

Kartonpiyerlerin üretim aşamasında cam elyaf ya da kendir ve su karıştırılarak istenen ebat, model ve şekillerde olan kalıplara dökülmesi ile ürün elde edilir. Bu aşamada alçı içerisine cam elyaf ya da kendir kullanımı malzemeye mukavemet kazandıracağı için oldukça önemlidir. Malzemelerin montaj işlemlerinde özel olarak üretilen yapıştırıcılar kullanılır.

Montajın iç ve dış köşe birleşim yerlerinin kesimlerinin gönyesinde ve düzgün yapıda olması son derece önemlidir. Silivri kartonpiyer ustası ekiplerimiz bu konuda oldukça titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Ek kısımların da iyi bir işçilikle muntazam görünümlü olması dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

Malzemelerin yapıştırılacakları yüzeylerin temiz olması dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Tutunmanın artırılması açısından yüzeylerin pürüzlü olmasına dikkat edilmelidir. Kartonpiyerlerin duvar ve tavan kısımlarına yapıştırıcıların çok iyi bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi takdirde ileriki dönemlerde yerinden oynama, düşme, eşyaların zarar görmesi gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumların engellenmesi amacıyla işlemlerin işini bilen ustalar tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Kartonpiyer Özellikleri

İstenen türlerde ebat ve modellerde kalıptan çıkan ürünlerin yüzeyleri son derece pürüzsüzdür. Yerine montaj yapılacak olan malzemelerin yalnızca boya işlemleri kalacaktır. Kalıplara dökülen malzemelerin homojen olarak hızlı bir şekilde kurumasından sonra kalıptan çıkarılması işlemleri gerçekleştirilir. Alçı doğal bir malzeme olduğundan sağlık bakımından herhangi bir zararı yoktur. Montajı iyi şekilde yapılan ürünler yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu konuda Silivri kartonpiyer ustası ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz.

Alçıdan üretilen kartonpiyerlerin pek çok farklı ürün çeşidi ve modeli bulunur. Bu modeller içerisinde seçim yapılırken mekanların görünümlerinin ve dekorasyonlarının göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Evlerin klasik bir şekilde dekore edilmesi halinde tercih edilecek kartonpiyer üzerindeki kabartmaların da klasik görünümlü olması gerekir. Ancak evin dekorasyonu ve eşyaların daha modern görünümde olması halinde düz modellerin tercih edilmesi çok daha uygundur. Seçilecek olan model ile mekanların özelliklerinin göz önünde bulundurulması dekorasyon açısından uyum sağlanması bakımından önemli bir konudur.

Silivri Stropiyer Ustası

Stropiyer malzemeler petrolün yan ürünü olan stiren olarak isimlendirilen monomerden imal edilen köpük malzemelere verilen isimdir. Straforların CNC tezgahlarına kalıp halinde girmesi ve bilgisayar ortamında belirlenen şekillere göre kesilmesi ile üretim sağlanır. Silivri stropiyer ustası ekiplerimiz montaj işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Kullanılan tezgahlara bağlı olarak günlük 2000-3000 metretül gibi bir miktarda üretim sağlanır. Bu nedenle stropiyerler kartonpiyerlere göre çok daha ucuz, seri ve hızlı bir şekilde üretilebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle günümüzde stropiyer üretimleri gittikçe artar ve kartonpiyerlerin de yerini almaya başlamıştır.

Stropiyer ve Kartonpiyer Özellikleri

Stropiyer malzemeler eps köpük straforlardan imal edilirler. Malzemelerin ucuz ve seri şekilde üretilmeleri nedeniyle fiyatları da oldukça ekonomiktir. Stropiyerler kartonpiyerler ile kıyaslandığında oldukça esnek malzemelerdir. Bu sebeple montajı yapılacak olan mastarında ve düzgün olması oldukça önemlidir. Yüzeyde meydana gelen bozukluk sorunları stropiyere yansıyacağından çirkin bir görünüm meydana gelir.

Yapılacak olan işçilik kaliteleri kartonpiyerde olduğu gibi olmalıdır. Silivri stropiyer ustası ekiplerimiz bu konuda titizlikle çalışmalarını sürdürür. Stropiyer birleşim ve ek kısımlarının muntazam olması son derece önemlidir. Uygulanacak olan yüzeylere yapışmaların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Stropiyer malzemelerin daha yoğun malzemelerden imal edilmesi, ebat farklılıkları ile yüzey bozukluklarının olmaması konularına dikkat etmek gerekir. Stropiyerler direkt olarak ısı kaynaklarına maruz kaldıklarında zarar görme durumları söz konusu olabilir. Bunun yanında darbelere karşı dayanıklıkları da azdır. Hafif bir malzeme olmalarından dolayı yapılarına çok fazla yük bindirilmemelidir.

Hafif yapıda olmasının en önemli avantajlarından biri düşme durumları söz konusu olsa da eşyalara ya da insanlara zarar vermeyecektir. Stropiyerler hafif olduklarından taşınması ve montaj işlemleri oldukça kolaydır. Beylikdüzü Boyacı Ustası , Yapılan imalatların bir kısmının zarar görmesi halinde sonradan değiştirilmesi mümkündür. 2 metrelik boylarda birbirinden farklı boyutlarda ve desenlerde üretimleri gerçekleştirilerek piyasada satışları sağlanır.

Alçı kartonpiyerler stropiyerlere göre çarpmalara karşı çok daha dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle stropiyer uygulamalarının çarpma ve darbe riski bulunmayan alanlara yapılması oldukça önemlidir. Tavan ve perde kirişleri gibi uygulamalar stropiyerler için son derece uygundur. Daha alçak yükseklikte olan ve çarpma risklerinin yüksek olduğu kapı, kemer, yan duvar süslemelerinde ise alçı kartonpiyer kullanımları için alçı kartonpiyerler önerilir. Silivri stropiyer ustası olarak her iki çalışmayı da titizlikle ve kaliteli bir şekilde gerçekleştiririz.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA