Ev Badana Boya

Ev Badana Boya

Ev badana boya işlemlerinin belirli zaman aralıklarında yapılması oldukça önemlidir. Bu işlemlerin yapılmaması durumunda yaşam alanları her ne kadar temiz ve düzenli olsa da istenen görünümün elde edilmesi mümkün olmaz. Doğru bir şekilde boyanması adına profesyonel firmalardan hizmet almak son derece önemlidir. Duvarların mevcut durumundan memnun olmayan kişiler Boya badana işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili araştırmalar yaparlar. Profesyonel ekiplerimiz uygun teknikler ve yöntemler ile Boya badana işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirir.

Boya badana konusunda uygun teknikler ile çalışmalarımızı sürdürürüz. Bu işlemler için ilk olarak tavanın boyanıp boyanmayacağına karar verilmesi önemlidir. Tavan boyaması gerçekleştirilecekse öncelikle tavanın boyama işlemini gerçekleştiririz. Aksi durumlarda tavanda akma durumlarının meydana gelmesi halinde yeni boyanın zarar görmesi durumları söz konusu olur. Tavanın düzgün bir şekilde boyanmasını sağladıktan sonra duvarlara geçeriz. Alçı ve kireç badana uygulamalarında rulo kullanımı doğru bir tercih olacaktır. Rulo fırça ile aşağıdan yukarı yukarıdan aşağı yapılan hareketlerle badana işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirilir. Duvarlarda badana işlemleri yapılırken Detay kısımların öncesinde korunması son derece önemlidir. Priz ve buna benzer alanların maskeleme bantları ile bantlanarak bu alanlara boya gelmesi engellenir. Ardından maskeleme bantlarını çıkararak Detay boyama işlemlerini gerçekleştiririz.

Ev Badana Boya İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Ev badana boya konusunda ekiplerimiz titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürür. Boyama işlemlerinin mevcut olanı kirletmeden titiz bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Damlatmadan boya işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için boyanın doğru oranlarda inceltilmesine özen gösterilmelidir. Ekiplerimiz inceltme işlemlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirdiği için damlatma gibi sorunlar meydana gelmez. Boya badana uygulamalarında evin boş olması işlemlerin çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Fakat bu alanlarda eğer eşyalar varsa buna uygun bir şekilde plan yapılarak boyama işlemlerini sağlarız.

Öncelikle eşyaları bir araya toplayıp üstlerinin naylon ile korunmasını sağlarız. Zeminlerin de boya olmaması adına bu alanların da naylon ile kaplanmasına Özen gösteririz. Sayede gerçekleştirdiğimiz Boya badana işlemlerin sonucunda kirlenme ve bulaşma gibi durumlar yaşanmaz. Tavan ile duvarın birleştiği kısımlar, kapı pervazı gibi alanların maskeleme bandı kullanılarak koruma altına alınması önemlidir. Levent boyacı ustası , Bu sayede Boya badana işlemlerinde yalnızca çerçevelenmiş olan alana uygulamalarımızı yaparız. Boya badana işlemlerimiz bittikten sonra 2-3 saat sonrasında bu bantları sökerek bu alanlara ince fırça ile çalışmalarımızı sürdürürüz. Bu şekilde boyama işlemlerini gerçekleştirdiğimiz alanlarda çalışmalarımız son derece titiz ve kaliteli olur.

Duvar Boyarken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Ev badana boya ile ilgili olarak yapılması gereken önemli konulardan biri de astar işlemleridir. Astar uygulamaları duvar ve boya arasında bir tampon görevi görmesi sebebiyle son derece önemlidir. Astar uygulamaları su ve nemin geçmesine engel olur. Bu sayede duvarlar çok daha sağlıklı bir yapıda olacaktır.

Boya badana işlemlerinde kapı, duvar ve tavan gibi alanların boyanması sırasında farklı tipte olan fırça ve ruloların kullanımı oldukça önemlidir. Son kat boya işlemlerinde istenen verimin elde edilmesi bakımından rulo seçimlerine özen gösterimleridir. Boya badana işlemlerinden rulo seçerken hem yüzeye hem de boyanın cinsine uygun rulo seçilmelidir. Bunun dışında boyama yapılacak alanın büyüklüğüne uygun rulo ve fırça seçimi de önemli bir konudur. Detay kısımların boyanması için kestirme fırçası ya da ince uçlu bir fırça kullanımı gerekir. Bittiği halde hatalı bir boyama işlemi gerçekleştirilerek istenen sonuç elde edilemez. Firmamız boya badana konusunda her zaman kaliteli ve profesyonel hizmet sunar.

Yorum yapın

Call Now ButtonARA