Kocaeli Boya Badana İşleri

Kocaeli Boya Badana İşleri

Kocaeli boya badana işleri konusunda firmamıza güvenebilirsiniz. Evlerin iç dekorasyonlarının yanında boya konusu da son derece önemlidir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan Boya badana işlemleri yaşam alanlarının çok daha şık ve ferah görünmesine yardımcı olur. Bunun yanında insanların psikolojik açıdan kendilerini daha mutlu hissetmesine de olanak tanır. Duvarlarda meydana gelen çatlak, iyilik ya da renk solması gibi durumlar boya badana işlemleri ile ortadan kaldırılabilir. Boya badana işlemleri konusunda alanında uzman firmalar ile çalışmak yapılacak işlerin kaliteli olması bakımından oldukça önemlidir.

Duvar boyama işlemleri için genellikle Yaz ayları tercih edilse de günümüzde çabuk kuruyabilen boyalar ile her mevsim duvar boyama işlemleri rahatlıkla yapılabilir. Yine de boya yapılan alanların havalandırılması bakımından Boya badana konusunda Yaz ayları daha çok tercih edilir.

Kocaeli Boya Badana İşleri Nasıl Yapılır?

Kocaeli boya badana işleri firması olarak her zaman çalışmalarımızı titiz bir şekilde sürdürürüz. Badana işlemlerinden önce yaşam alanlarında eşyalar varsa öncelikle bu eşyaları ortaya çekerek üstlerini koruyucu brandalar ile kaplarız. Yine aynı şekilde zeminlerin boya olmaması adına bu alanların da koruma ölçüleri ile kaplanması önemlidir. Boya işlemlerine geçmeden önce gardırop ve buzdolabı gibi eşyaların da üzerinin örtülmesine özen gösteririz. Bunun yanında eğer tavan boyama işlemi gerçekleştireceksek sigorta üzerinden elektriği kapatarak avizelerin sökme işlemlerini yaparız.

Boya badana işlemlerini geçirmeden önce sigortanın kapatılıp elektrik prizlerinin sökülmesi gerekir. Elektrik prizlerinin kenarları gömme dolapların duvar ile temas eden kısımları ve kapı kenarlarına koruyucu bir bant çekinmesi fırça darbelerinden korunması bakımından önemlidir. Firma olarak bu iş için genellikle maskeleme bandı kullanmayı tercih ederiz. Boya yapılacak olan alanın metrekaresi hesaplandıktan sonra boya miktarının belirlenmesi israf olmasının önüne geçer. Filmi olarak özellikle koyu renk duvarların açık renge çevrilmesi çalışmalarında astar kullanımına özen gösteririz. Bu sayede fazla kat boya uygulamasına ihtiyaç duyulmaz.

Duvarlardaki pürüz ve kusurların giderilmesi aşamasında macun ve alçı gibi malzemeler kullanırız. Bunların kurumasının ardından pürüzsüz bir görünüm elde etmek amacıyla bu alanları iyi bir şekilde zımparalarız. Levent boyacı ustası , Para işlem e sırasında meydana gelen tozun duvardan temizlenmesi ve duvarın boya için hazır bir duruma getirilmesi bakımından hafif bir nemli bez ile silinmesi sağlanır.

Boya Badana İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Kocaeli boya badana işleri konusunda her zaman profesyonel ve titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürüz. Boya badana işlemlerinde uygulama yapılacak alana göre fırça ve rulo seçilmesi oldukça önemlidir. Daha geniş yüzeyler boyanacaksa bunun için rulo tercih edilmelidir. Kapı ve pencere kenarı gibi alanlar için ince uçlu olan fırçaların kullanımı daha doğru olacaktır. Priz kenarı gibi detaylar bulunan alanların boyama işlemlerinde kestirme fırçası kullanımına özen gösterilmelidir.

Boyama işlemi gerçekleştirilirken ruloya ya da fırçaya fazla boya almak duvarlarda dalgalanma görünümüne neden olur. Bu sebeple ince tabaka Boya almaya Özen göstermek gerekir. Bu durumun daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için boya eleği kullanımı son derece önemlidir. Boya eleği sayesinde fırça ya da ruloya gelen fazla boyaların etrafa saçılması ve çevrenin kirlenmesine engel olmak mümkün olur.

Kocaeli boya badana işleri öncesi bazı durumlarda astar yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Duvarlarda çatlak veya delik gibi sorunlar varsa kullanılarak bu alanların tamir işlemleri gerçekleştirilir. Boya badana uygulamalarının yapılacağı renk duvarın eski rengini kapatmıyorsa bu durumda astar kullanımı daha doğru olur. Profesyonel bir şekilde boya badana hizmetleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

ARA