Büyükçekmece Parke Ustası

Büyükçekmece parke ustası olarak çeşitli alanlarda parke döşeme hizmetlerini son derece kaliteli bir şekilde gerçekleştiririz. Parkelerin evin genel görünümlerinde etkisi oldukça fazladır. Bunun yanında parke döşeme sırasında ve sonrasında birtakım konularda dikkatli olmak oldukça önemlidir. Parkeler; masif, lamine ve laminant olmak üzere farklı modellere sahiptir. Renk ve doku bakımından beğendiğiniz parkeleri kullanacağınız alanlara uygun ölçülerde satın alabilirsiniz.

Parkeler yer döşemelerinde sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Bu malzemeler doğal ve sağlıklı olduğundan parke döşeme yapı işlerinde sık sık tercih edilir. Parkelerin doğal gözenekleri olduğundan nefes alma özellikleri ile dikkat çekerler. Bunun yanında bakım ve onarım işlemleri de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Cila işlemi ve sistre yapılabilme özellikleri de bulunur.

Parke Zemin Döşeme Hizmetleri

Büyükçekmece parke ustası ekiplerimiz parke zemin döşeme işlemlerini gerçekleştirirken öncelikle zeminin pürüzsüz olmasına dikkat ederler. Döşemelerin sert olmasının önlenmesi açısından parke altlarına plastik şiltelerin yerleştirilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Döşeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından duvar kenarlarının estetik ve şık görünümleri açısından dip kısımlara süpürgelik montajlarının yapılması sağlanır.

Parkelerin farklı renk ve doku seçenekleri bulunur. Çevreci ve ekonomik olması bakımından sıklıkla masif ahşap parkeler yerine laminant ya da lamine parkeler tercih edilir. Büyükçekmece boyacı ustası , Dayanıklılığı, uygun fiyatlı olması, onarımının mümkün olması, insan sağlığına etkileri de parke seçimlerini etkileyen faktörler arasında yer alır.

Parke döşeme işlemleri yerden ısıtmalı alanlarda oldukça idealdir. Parke kalitesi ve uygulamaların doğru bir şekilde yapılması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Büyükçekmece parke ustası ekiplerimiz kaliteli malzemeler kullanarak çalışmalarını sürdürür.

Parke Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

Parke döşeme çeşitleri kendi aralarında üçe ayrılırlar. Bunlar; lamine parke, laminant parke ve masif parke olarak isimlendirilir. Masif parkelerin yapımında çoğunlukla meşe, ceviz, kayın, gürgen, akçaağaç, dişbudak, gül ağacı gibi sert ağaçlar kullanılır. Bu parkelerin katmansız ve homojen yapıları bulunur. Uygun kalitelerde ve iyi bir şekilde kurutulan ahşaplar 16-20 cm kalınlıklarda ince şerit ve tabaka şeklinde kesilerek bu parkeler elde edilir. Masif parkelerin zemine döşenmesinde tutkal kullanılır. Masif parkeler diğer çeşitlere göre daha pahalı olsalar da kalıcı ve sağlıklı bir yapıları vardır. Estetik görünümleri ile dikkat çeken ürünler arasında yer alırlar. Estetik açıdan mükemmel bir görünümleri vardır. Isı ve ses yalıtımı açısından da son derece kaliteli ürünlerdir. Cila uygulamaları rahatlıkla yapılabilir ve bunun yanında geri dönüşümlü olma özelliği de bulunur.

Laminant parkeler istenen renk ve desenlerde basılan kağıtlara reçine emdirilmesi işlemleri ile elde edilen ürünlerdir. Laminant parkeler doğal malzeme sınıfına girmazlar. Çünkü bu parkelerin arasında doğal ağaç yerine HDF ya da MDF malzemeler tercih edilir. Çizilme ve ezilme durumlarına karşı dayanıklıdır. Darbelere dayanıklı olmalarının yanında leke tutmaz yapıları bulunur. Temizliği oldukça kolay olduğundan sistre cilaya gerek duyulmaz. Ekonomik olmasının yanı sıra uygulaması da oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle yaygın olarak kullanılan dekoratif zemin kaplamaları arasında yer alır.

Lamine parkeler tamamen doğal ağaç malzemelerden imal edilen zemin kaplama türleri arasında yer alır. Bu parkeler üç katmandan meydana gelmeleri ile dikkat çekerler. Ahşap katmanlar birbirlerine dik olacak şekillerde sıcak pres altında tutkal yardımı ile birbirlerine yapıştırılabilirler. Sonrasında bunlar üzerine nitelikli ağaçlardan ince bir kaplama işlemi uygulanır. Lamine parke ile laminant parke arasındaki farklar lamine parkelerin arasındaki malzemelerin ahşap olmasıdır. Laminant parkelerde ise aralarda çoğunlukla MDF malzemeler kullanılır. Dekoratif olmalarının hanında sağlıklı ve ergonomik özellikleri ile de dikkat çekerler. Aşırı nem ve su alsa da kabarma gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmaz. Renk değişimi problemleri yaşanmaz ve bunun yanında tamirat işlemleri de son derece kolay bir şekilde gerçekleşir. Lamine parkelerde montaj uygulamalarından sonra cilalama yapmaya gerek yoktur. Büyükçekmece parke ustası olarak her türlü parke döşeme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiririz.  

Büyükçekmece Parke Döşeme Hizmetleri

Büyükçekmece parke ustası firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet verir. Firma olarak lamine parke, masif parke, ahşap parke, laminant parke, derzli parke gibi farklı ürünlerin döşeme işlemlerini gerçekleştiririz. Parke döşeme işlemleri uzmanlık gerektirdiğinden bu konuda kaliteli firmalar ile çalışmak oldukça önemli bir konudur.

Parkeler ev ya da iş yerlerinde dekorasyon amacıyla sıklıkla döşenen ürünlerden biridir. Bu ürünler fayanslara göre daha avantajlı olduğundan günümüzde tercih edilir. Parke döşeme uygulamaları için deneyimli ve alanında uzman kişilerden hizmet alınmasına dikkat edilmesi gerekir. Parke döşeme işlemlerinden önce ekiplerimiz zemin üzerinde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol eder. Eğer zeminde tümsek ve çukurluk sorunları varsa bunlar düzeltilmediğinde parkelerde esneme problemleri meydana gelir. Ekiplerimiz parke döşeme işlemleri için öncelikle zemine şilte sererek uygulamalara başlar. Parke altlığı serilerek titiz bir şekilde uygulamalarımıza başlarız. Parke döşeme işlemleri sırasında öneriniz ya da kafanıza takılan bir soru varsa bunları rahatlıkla ustalarımız ile paylaşabilirsiniz.

Büyükçekmece parke ustası firmamız uygun fiyatlı ve kaliteli işçilikle çalışmalarını sürdürür. Yılların vermiş olduğu deneyim ve kaliteli işçilikle parke döşeme işlemlerini gerçekleştiririz. Ekiplerimiz öncelikle parke döşeteceğiniz alanlarda ücretsiz bir şekilde keşif yapacaktır. Sonrasında titizlikle bu ürünlerin döşemelerini sağlarız. Vermiş olduğumuz kaliteli hizmetlerimiz sayesinde parkelerinizi uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Parke döşeme uygulamalarının bitme süreleri işlemin gerçekleştirileceği alanın metrekaresine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak yine de ekiplerimiz en fazla 1-2 gün gibi bir sürede bu işlemleri tamamlayacaktır. Alanında uzman olan ustalarımız parke döşeme işlemleri için her zaman kaliteli malzemeler ve kaliteli işçilikle çalışmalarını sürdürür.

Call Now ButtonARA